uzun bir ilişkinin bitimi sonrası açık ilişki yaşama kararı alan gay

belli bir yaşa gelmiş 4-5 sene sevgili hayatı yaşamış, önceyi falanı filanı unutmuş ya da unutamamış bazı gaylerde gözlemlediğim ilişkiye tereddüt bulaştırma hali.

"çok sevdim baya birlikte yaşadık ama bana kalmadı şu an yamında değil. bundan sonra hayatımı yaşamak istiyorum. sevgili falan uğraşamam hah hayatıma biri girer tabi ancak ona bağlanmak yerine açık ilişki yaşar düşürdüklerimi yer önüme bakarım" şeklinde özet bulan bir anlayış var. sanırım karşılaştığım uzun süreli ilişki mağdurlarının alayı açık ilişki yaşamaya and içmiş gibi. sevgili ile yaşayıp bunun nimetlerinden faydalanıp duygusal açıdan doyarken, sevgilisiz hayat döneminde bu denli bir açık ilişki meraklısı olmak sanki hazır fırsat bulmuşken her çiçekten bal alayım gibi bir anlayış zaar.
herhangi bir konuda olabilecegi gibi iliski konusunda fikrini degistirmis insandir. 'uzun iliski yasadim da noldu' deyip bi anda verilen bir karar gibi gormemek lazim. iliskinin ne olduguna dair kafada olusan fikirler ve iliskiden beklentilerin degismesi sebebiyle iliski sekli de degisebilir. eskiden hayatinin tamamini paylasacak biriyle beraber olmak isteyen kisi bir sure sonra edindigi tecrubelerin de etkisiyle keyifli vakit gecirmenin onemli olan sey oldugu, ve bunun illa evlilik gibi bir iliski tanimi gerektirmedigi kararina varmis olabilir.
uzun ilişkim biterse, açık ilişki yaşamak değilde fuckbuddy şeklinde hayatımı sürdürürüm muhtemelen. tekrar böyle bir şeyi başkası ile yaşamak çok yorucu
uzun ilişkinin bitimi genelde can sıkıcı ruh burkucu olduğu için çıkışlarda yapılan salaklıklar olağandır, çok üstünde durmamak gerek. ya da bazı insanlar tek kişiyi sevmeye ayarlı yaratılmadıklarından uzun ilişki sonucu kendini bulduğundan bu kararı almış olabilirler, bize giren çıkan yoksa üstünde çok durmamak gerek.
uzun ilişki yaşamak başlı başına hata zaten. seviyorsun bağlanıyorsun falan. yıllar sonra boktan bi sebeple hooop çöpe. ondan sonra dön kendi etrafında.