veronica mars

komedi-polisiye severlerin fazlasıyla beğeneceği, sırf güzeller güzeli kristen bell için bile izlenebilecek dizi.

neptune kasabasında yaşayan veronica (kristen bell) bir lise öğrencisidir. kendisi önceden parçası olduğu arkadaş grubundan erkek arkadaşının kardeşi ve en yakın arkadaşı olan lily'nin ölmesi ile uzaklaşır, kısacası artık popüler çocuklardan değildir. bu züppelerle dolu neptune high'da okuyan veronica kızımız boş zamanlarında kasabanın eski şerifi olan babasının dedektiflik bürosunda dedektiflik işlerine girişir. sadece güzel değil, bir o kadar da akıllı olan veronica her bölümde ayrı bir gizemi çözer ancak ilk sezonda özellikle en yakın arkadaşı lily'nin katilini bulmaya odaklanır.

tabi sadece olaylar bu kadar değil, veronica'nın özel hayatı da pek bir karışık, kendisi gittiği bir partide uyuşturulup tecavüze uğramıştır. dizinin ilerleyen sezonlarında türlü türlü aşk üçgenlerinde dörtgenlerinde kalacaktır. veronica kızımız babasının lily'nin katili olarak şehrin en zengin adamını suçlaması ile iyice lisedeki hiyerarşide alt sıralara düşmüştür. bir zamanlar lüle lüle sarı saçları ve ayağında uggları ile partyleyen veronica artık kısa saçları ve fotoğraf makinesiyle babasının arkasından dedektiflik yapmaktadır.

hafiften buffy the vampire slayer'ı andırsa da dizi, kristen bell'in başarılı oyunculuğu ve veronica'nın lafını esirgemeyen, boyuna bakmadan herkese kafa tutan tavırlarıyla gerçekten güzel bir dizi. kristen bell dizinin fanlarına marshmallows diye hitap etmektedir çünkü dizinin ilk bölümlerinde veronica'nın sidekick'i wallace kendisine "you're a marshmallow, veronica mars, a twinkie." diyerek dışı sert içi tatlı karakterine atıf yapmış ve böyle kalmıştır. 2004-2017 arası 3 sezon süren dizinin ayrıca 2014 ilkbaharında sadece 1 aylık kısa bir sürede fanlarının destek verdiği kickstarter projesinde toplanan para ile filmi de çekilmiştir.