vibratör

titreşim yayan alet. çok yönlü olabilir;
(bkz: cep telefonu)
(bkz: titreşim motoru)
şaşılacak büyüklüklerde olabiliyor.
kıçın başın oynaması için gereken tetikleyici unsur.
taklitler aslını yaşatır
umutsuz ev gaylerinin kıyısında köşesinde illa ki üzerinde "acil durumlarda camı kırıp, münasip yere sokunuz" ibaresi ile bulunması gereken faydalı icat.
gerçeği dururken niye yapayını kullanayım dediğim ama merak etmeden de edemediğim, herkesin bir kere tecrübe etmesi veya ettirmesi gereken alet. titreşim yayıcı anlamına gelir.
vantuzlu olup, kullanma kılavuzunda cam yüzeye yapıştırılabileceği bile yazılıdır. bu yüzden ayıcan yazarınız evine camdan orta sehbası almış olup, ayı olduğu sonra aklına gelip sehpaya çıkamayınca, cama çıkıp vibratörünü vantuzlayamamıştır.


fayansa da yapılması mutluluk vericidir.
ortalıkta aktif ayısever vardı da, biz mi yatağa atmadık dedikten sonra aldığım başucu eşyam.
aslen vibrasyondan türemiş oyuncak.

vibrasyon ise titreşim demektir. titreşen oyuncak velhasılı.
bugünlerde almayı düşündüğüm fakat ailemle yaşadığım için evin neresinde nasıl saklarım diye ertelediğim alet.
modern modellerinin kökeni 1907’de boston’da suyla çalışan vibratör patentinin alınması ile başlamış; 1911’de john keough'un elektrikli, fişe takılan ve pilli modelini yapması ile ilerlemiştir. sonrasında ise çok farklı biçimlerde üretimi başlamıştır.

1930 ve 1940'larda, dildonun abd’nin güney eyaletlerinde "prezervatif deneme düzeneği" adı altında satılması gibi, “hayatın ritmi”, “kendi evinizin mahremiyetinde sağlık masajı” türü, tıbbi alet görüntüsü altında reklamları yaygınlaşmıştır.
bir de lovense lush vardır. telefon ve özel kol saati ile uzaktan kumanda edilebilmektedir. orgazm'ın kontrolü tümüyle karşıdakine verilebilir.
doğum günümde hediye olarak kabul ettiğim nesne. doğum günüm 10 mart.
şaka yapmıyorum; ne zamandır alacağım ama çok daha elzem şeylere bile para çıkaramıyorum... kredi almadığım için gerçekten üzülüyorum.