vodafone

1994 yılında telsim adı altında faaliyete geçmiş olan gsm operatörüdür. 2006 yılında vodafone a.ş. adı altında, vodafone grubuna dahil olmuşlardır. 18 milyon abonesi ile türkiye'nin ikinci büyük operatörü konumundadırlar.
faturasız 19 tl lik 1000 dk heryöne ve 1 gb paketi çok uygun lakin paket bitiminde mobil verisinin kapalı konuma alınması gerekiyor ki yeni yüklemeden önce geçirmece yapmasın. bir sistem yapmamışlar paket bitiminde internet bağlantısına bir önlem almamışlar, tabi almak istememiş de olabilirler, mesela daha dakika 1 gol 1 oldu 19 tl yerine 32 tl yüklemek durumunda kaldım.
az önce twittter'da gördüm, kıbrıs'ta (ambargolardan dolayı olsa gerek) telsim ismini kullanmaya devam eden telekom operatörü.
kırmızı pantolon akımını başlatan reklamıyla bir boka yaramayan operatör.
transseksüel temalı bir reklam filmi çekmişler. almanya'da yayınlanıyormuş.


haftaya çarşamba iş görüşmesi yapacağım firma... dua edin de olsun lan... hatta varsa tanıdık manıdık yönlendirsenize sevabına...
vodafone dünyada en büyük mobil şirketleri arasındadır. müşteri hizmetleri 7-24 saat açık olup kolaylıkla ulaşılabilmektedir. istenilen saatlerde aranılarak yardım alınabilmekte ve hizmetlerden yararlanılabilmektedir. her türlü soru, öneri, görüş, şikâyet müşteri hizmetlerine bildirilebilir. bu sayede kurumsal profesyonellik ile kullanıcılara sağladığı kolaylıklar oldukça fazladır. tüm müşteri hizmetlerinin numaralarına numarasıkac’dan kolaylıkla ulaşılabilir.
benim kullandığım operatör memnunum ama çok saçma sapan şeyler çıkartmıyor değil. bi tane oyun çıkarmış oyunun yorumlarına bi giriyorsun o internet mevzusu falan hikaye kimse alamıyormuş. bide gidip enes baturu falan reklamında oynatmış oyunun, youtube da karşıma çıkıp duruyo, tam bi kanser.
beylikdüzünde çekmeye iletişim şeysi. 22. katta çalışıyoruz. türksel çatır çatır çekerken vodafone kullanan mesaidaşlarım saç baş yoluyolla. çoğu türksele geçti bu da böyle kıssadan hisse içeren sikkodan bir bilgi olsun ^^
13 kasım 2019 da numaramı turkcell den vodafone a taşıdım. 12 yıl turkcelli idim. turkcellden geçmedeki tek sebebim fiyatlandırması oldu. vodafone red 15 tarifesi 49tl. eşdeğer tarife turkcell de kalsa idim 120tl olacaktı. aradaki fiyat farkı bana çok geldi ve geçtim. sanırım tüm operatörler yeni müşterilere odaklanıp daha güzel kampanyalar yapıyorlar. bunu da anlıyorum doğru bir taktik fakat elinizdeki müşterinizi de kaybetmemeniz gerekir. adam 12 yıldır turkcell de çantada keklik modu çok yanlış. eski müşterileri de memnun etmek adına mesela abonelik yaşına göre indirimler yapılabilir. turkcelli severek kullanan sadık biri idim ama onların pek de umrunda olmadı müşteri kaybetmek. yaklaşık 2 haftadır vodafone kullanıyorum. istanbul anadolu yakasında yaşıyorum. çekim gücü olarak turkcellin bir tık altında fakat hiçbir şekilde çekmemezlik görmedim. konuşma kalitesi de gayet iyi. internet hızına gelecek olursak speedtest uygulamasında turkcell de iken yaşadığım yerde 60mbitleri görüyordum. vodafone da ise 30mbit hız. tabi bu test suni test. gündelik kullanımda ben internet hızında da bir fark göremedim. vodafone sinyal çubukları hareket halinde iken turkcell e göre daha çok değişim gösteriyor. sanırım daha çok baz istasyonu değiştiriyor. bu da bir miktar şarj ı etkiler diye düşünüyorum. zaten iphone 7 kullandığım için telefona sahip olduğumdan beri günde 2 kere şarj etmeye alışığım. benim için o da sıkıntı değil yani. elimden geldiği kadar ayrıntılı bahsetmeye çalıştım. devrik cümlelerim ve anlamsız uzatmalarım olduysa özür dilerim. sonuca gelisek turkcell ve vodafone arasındaki hizmet ve kalite farklı aradaki fiyat farkına değmez. vodafone a geçtiğim için memnunum. ileride başka bir operatör daha avantajlı tarife sunar ise onlara geçerim sıkıntı yok. kafamdaki turkcell takıntısından kurtuldugum için de gayet memnunum.
kırsalda neden buna kendi aralarında anlaşmış gibi modofon diyorlar acaba diye merak ettiğim gsm operatörü.
şehirde çekim kalitesiyle diğer operatörlerden bir farkı olmayan ancak kırsalda çekim gücünden eser bulunmayan operatör.