wentworth miller ın eşcinsel olduğunu açıklaması

prison break'in, michael scofield'ı wentworth miller, rusya'dan aldığı bir daveti, ülkenin homofobik tavrı yüzünden, eşcinsel olduğunu açıkladığı bir mesajla reddetti.

anlamadığım: zamanında eşcinsel olduğunu neden reddetmişti..?
rusya da son dönemde yapılan lgbt'e karşı sert tavrı ve müdahalesine karşı rahatsızlığını bildirmiş ve rus davetini reddetmiş, akabinde gey olduğunu açıklamıştır.

http://www.radikal.com.tr/hayat/unlu_oyu...
twitterda türkiyete tt olmuş ve tepkilerin çoğunun aynı olduğu olay. (bkz: ama ya o da mı) (bkz: oha yok artık) (bkz: ibneler bastı bu ne ya)
hakkında atılan twitlere bakılırsa, türkiye'de homofobinin ne boyutta olduğu bir kez daha görmemizi sağlamıştır. güzel de bir mesaj vermiş oldu tüm dünyaya. hem size ne ! ? neden bu kadar rahatsız oldunuz ! ?
acilma mevzusunu rusyanin homofobik atletine laf sokarak yapmis olmasi politik bir farkindalik yaratmasi hos olmustur.ayrica kendisini bazilarimiz icin acik hava hapisanesi olan ulkemize davet ediyorum.kurtar bizi maykil.vucuduna bir turkiye haritasi ciz ve beraber maceradan maceraya kosalim.

care wentworth miller.
türklere amerikalılardan daha çok dert olan açıklama. sanki adama kızlarını vereceklerdi, iç güveyi alacaklardı. sana ne mal!
"n'oluyo lan oha" dedirtmiştir. önüne gelen gey & lezbiyen olduğunu açıklıyor. hayır, bu kadar mı korktunuz vakt-i zamanında işinizi kaybetmekten? illa über ünlü olunca mı açıklamak gerekiyor?

mesela bizim tarkan'dan henüz bir girişim yok. çünkü yaşadığı ülkenin ne mal olduğunu iyi biliyor adam.