yattığı kişi hakkında ileri geri konuşan insan

"şunla yattım yatağı kötüydü, bunla yattım ağzındayken uyuyakaldı; hele şu harikaydı; ben var ya şurdan bu kadar adam kaldırdım" gibi kalıplarda tezahür eden bir ya da bir kaç yatım sonrası replikleridir.

yatılan kişinin ortak muhabbetlere bu şekilde konu oluşu insanlığın doğuşundan bu yana ılıman bölge orospuları ve yatalak koli mağlülleri tarafından kin ve fesatlık unsuru olarak kullanılmış; bir koli engeli ve soğutma aracı olarak ortaya atılmıştır. ileri geri konuşan insanın ne tür bir soruna gebe olup; hangi sinir hastalığından ötürü bu özel yaşanmışlıkları yaydığı ve eline bu yolla ne geçeceği kötek ve patak bilminin konusudur lakin temiz dayaklıktır kendileri.
densizdir. basın sopayı gitsin.
insanı dumura uğratır, 'yattığı eleman hakkında konuşan, benim hakkımda neler demez' dedirten über-düşük varlık
bir de aynı kişinin "yatamadığı kişi hakkında ileri geri konuşan insan" modeli vardır ki düşman başına...

yatamadığı, erişemediği için sahip olduğu libido ve eziklik ile her türlü platformda direkt olarak yatamadığı kişiye olmasa da birebir aynı özellikte hayali bir kahramana saldırırlar... ne kişilikleri kalır, ne annelerine küfür edilmemişliği...

işte bunlar hep komik olaylar falan...

yalarım
orospu kelimesinin tam karşılığını veren insandır.uzak durulması gerekendir.bir de eğer başkalarını çok eleştiriyorsa kendisi yüzde yüz tırtdır.
henüz karşılaşmadığım insan modelidir.elbette herkes gibi hoşlanmam vegörüşmem.
üçe ayrılır sonra hepsi bir arada buluşur insanı.

yatmadan önce ileri geri,
yatarken ileri geri,
yattıktan sonra ileri geri.
kimse çıktığı, ilişki yaşadığı, yattığı insan hakkında hiç konuşmuyorsa her ilişki sırasında/bitiminde anlatılagelen uzun metrajlı film tadındaki hikayeler hep uydurmaydı demektir bu. açılan profillerde, sözlükte satır aralarında ve hatta ayrı başlık açılarak nefret kusan, ilişkide adeta ısırılmış yaralı hayvan gibi zincirlerinden kurtulduğu an sağa sola saldıran, feryat figan çekirdeklik hikayeler anlatanlar hep aşk filmlerinden ve pornolardan alıntılar yapıyormuş demek ki.

(bkz: ayı sözlük yazarlarındaki politik doğruculuk)
hiç kimse de bende şöyle biriyle yattım şöyleydi vay efenim böyleydi demediyse ben cidden orospuyum kuyruk acım var über düşük biriyim.
hiç konuşmadım. hiç sevmem. zaten seviştiğim adamlar, sevgilim değillerse çok konuşmam. biraz insanlığımızı unutmayalım diye iki üç kelime laf ederim o kadar. fuckbudy mertebesinde ise görüşülen adam biraz daha samimi oluyorum. okuldan, takımdan ve arkadaşlardan bahsediyorum. onu dinliyorum o kadar.

ama pek çok adamda, hepsini kastetmiyorum, öyle bir psikoloji var ki "iyi miydim?" veya iltifat ettiysem "bunu bende önce keşke kişiye dedin" tarzı sorular üstüne üstlük bu da yetmezmiş gibi hornet'i eline alıp orada profilleri bana gösterip sormalar falan... şu hornet'i açıp onun bunun dedikodusunu yapma olayına kıl oluyorum zaten. bir de benden ses gelmeyince o kötülemeye başlıyor şöyle böyle falan diye. o yatmasa bile bir arkadaşı mutlaka yatmış oluyor ve adam leş çıkıyor. kesin.