yunan mitolojisi tanrıları

kimin elinin kimin cebinde belli olmadığı, orgy nin günlük rutin olduğu, zeus un bazen boğa, bazen kuğu kılığına girerek alayını düdüklediği güzel insanlar, pardon tanrılar topluluğu.
inanmadıgım ama yazan kişi yada kişilerin hayal gücüne hayran kaldıgım fantastik dünyalara oyunlara filmlere konu olan tanrılardır.
ülke içindeki bakanlıklar gibi onlar da kendilerine birer alan belirlemiştir ve herkes bir tek şeyden sorumludur. (bkz: aşk tanrısı) (bkz: ot tanrısı) (bkz: .. tanrısı)
orfeyi tek geçtiğim listedir.
bence gayet eğlenceli bi dünya..adamlar taş,hatunlar ne kadar kötü olursa olsun fıstık gibi.gırrr
insanların can sıkıntısından tanrı türetmesine örnektir. günümüzde tanrılar gökten inip kırmızı koltuklara oturmuşlardır.
günümüzün kapitalist dünyasında bir çok patrona esin kaynağı olmuş( nike), hakkında bildiklerimizin yazılı olan destanlarla sınırlı olduğu başlı başına ayrı bir dünya. şu an hayal dünyası gibi gelse de bir zamanlar daha ötesi olduğu kesin. edebiyatın önemli karakterleridir. hükümeti titanları yenen olimposluların oluşturduğu bir yapı. <br> <br>(bkz: yunan mitolojisi)
dizisini izlemeyi çok isterdim. ya da survivorını. poseidonu tutarım.
ayy en sevdiğim tanrılar, sonrasında mısır tanrıları ve iskandinav tanrıları geliyor. neden bizim tanrımız yok lan? türk tanrıları nerde olum? biz de en az yunan, mısır ve iskandinavlar kadar eskiyiz. bizim de tanrımız olsaydı onları da severdim kesin. ama tapmazdım yine.