zehra develioğlu

kabataş olayının baş yalancısı, olaydan 5 gün sonra alınan raporla bacaklarının iç kısmında morluklara rastlanılan kadın.
polise verdiği ifadesinde, yalanlarının gün yüzüne çıkmasına rağmen utanmadan, arlanmadan yalan sıkmaya devam edebilen insan.

--- spoiler ---

kabataş'ta saldırıya uğradığını öne süren ancak kamera görüntüleri kendisini yalanlayan kadının polis ifadesi ortaya çıktı. ifadede "saldırganlar cinsel organlarını çıkarıp üzerime sürttüler" diyerek, inanılması güç iddialarda bulunuluyor.

gezi olayları sırasına istanbul kabataş'ta saldırıya uğradığını öne süren ancak kamera görüntüleri kendisini yalanlayan türbanlı zehra develioğlu'nun polis ifadesi ortaya çıktı. develioğlu ifadesinde "saldırganlar cinsel organlarını çıkarıp üzerime sürttüler" diyerek, hiç biri kameralara yansımayan inanılması güç iddialarda bulunuyor.

akp'li bahçelievler belediye başkanının gelini olan develioğlu'nun ifadesini sözcü gazetesi yazarı emin çölaşan köşesine taşıdı. "tamamen palavra" diyen çölaşan "mobese kayıtları aylar sonra ekranlarda yayınlandı ve bu olayın palavra-düzmece olduğu belgelendi" dedi ve "yalanlara bakın" diyerek develioğlu'nun ifadesinden şu satırları aktardı:

"…ben eşimi beklerken kalabalık bir grup benim yanıma doğru gelmeye başladı. karşılaştıkları kişilere küfür ve hakaret ediyorlardı. bunlar arasında bulunan erkeklerin üst kıyafeti yoktu. kimisinin kafasında siyah bantlar bulunuyordu. bir kadın benim başörtümü kaldırdı ve yüksek sesle 'tayyip'in orospusunu buldum beyler, gelin s..in' diye bağırmaya başladı. bir erkek yanağıma tokat attı. elimde bebek arabası olduğundan onun eşkalini göremedim. sırtüstü yere düştüm. tükürmeye, tekmelemeye başladılar.

üç dört kişi üzerime idrarlarını yaptı. bir kadın 'başörtüsüne işeyin' diye bağırıyordu. beni tekmelerken 'şerefsiz evladı, orospu çocuğu, eşarplı kaltak, biz devrim yapacağız, tayyip'i de seni de s..ke s..ke yollayacağız' diye bağırıyorlardı. bunların arasında yanılmıyorsam üç dört kişi 'başörtüsüne işeyin' diye bağırıyordu. ben yere kapaklanmıştım.

tam bu esnada bir şahıs benim başıma doğru erkeklik organıyla sürtünmeye başladı. başka bir şahıs da arkama geçerek cinsel organıyla sürtünüyordu. yine vücudumun değişik yerlerinden cinsel saldırıda bulunanlar vardı. ben şahıslardan emekleyerek kaçmaya çalıştım ama başaramadım… bana cinsel saldırıda bulunan, darp ve hakaret edenlerin arkasından baktığımda ellerinde bira şişeleri vardı. bu şişeleri tokuşturarak içtiklerini ve kahkahalar atarak güldüklerini gördüm.

--- spoiler ---