zeytin dalı harekatı

afrin bölgesine türkiye tarafından başlatılan harekat. tsk'dan ilk bildirilen 113 hedef noktanın 108'i vurulmuş. şehit haberlerine hazırlıklı olalım. umarım orada yaşayan halk, çocuklar, kadınlar, gençler, askerler kısacası çok kan akmadan biter.

https://tr.sputniknews.com/ortadogu/2018...
ülkedeki zeytin ağaçlarını kesip harekata zeydin dalı ismi vermektedi inanılmaz mantik hatası der susarım.
bilmiyorum o kadar ciddi durum ki şehit haberlerine şahit olucaz kahrolucaz eminim biz orda masuma sivile zarar vermeyiz canımızı veririz onlara zarar vermeyiz...babamda askerdi güneydoğuda terör örgütleriyle savaştı biliyorum zor bi durum olduğunu...pkk açılım muhabbeti yüzünden bir masumlaşmıştı barış güverciniyiz demişlerdi sonra hendekler çıkınca ortaya şehitler vermeye başlayınca birden savaş şahinleri oluverdiler pkk kürt vatandaşlarımızın hakkını savunmuyor onları sindirerek onları kullanarak mecliste yer edindi apo denen domuzu besliyoruz ülkede asker öğretmen mühendis doğuyu yüceltmek ve kalkındırmak için hamleler yapıldı ve engellendi sonuçta...örgütün arkasında abd israil ingiltere rusya var dönemine göre sahip çıkıyorlar ırakta daeş yüzünden darbe alan örgüt suriyede konuşlandı mikrop yuvası oldu orası temizlensin çünkü işler çok sarpa sarıyor...pyd pkk yıllarca can aldı kardeşi kardeşe vurdurdu
bu operasyonu ciddi siyaset ve seçim malzemesi yapıyorlar. bu durum sınır güvenliğinden çok "savaş bahane oylar şahane" şeklinde bir görüntü vermekte. bir de hazır oy potansiyeli yükselmişken seçimi de öne alabilirler. operasyona geri dönersek şimdiden 3 şehit verilmiş durumda. umarım bu sayı artmaz.
e zaten oy toplama aracıdır bu tür vakalar. anayasa referandumundan önce her yerde bombalar patlıyordu. noldu birden kesildi o bombalar. işid vardı bir ara noldu ona mesela. şimdi de savaş başlattılar. bu tarz şeylerin hepsi oy oranını yükseltmek amacıyla yapılan danışıklı işler. e başkanım bizim oylar çürüyor seçimleri kazanamazsak batarız diyen danışmanlar sayesinde amerikanın da desteği ve uluslararası kuruluşların da debelenmesiyle olayı büyütüp ülke içindeki halihazırdaki kötü gidişin bazı milletlere yaramasından mütevellit destek verilmekte. e bizim millet de salak olduğu için her halükarda ooo en büyük başkan bizim başkan diyerek oylarını yine her zamanki kafayla verecekler. yazık ki ne yazık olan yine hiç alakası bile olmayan topraklarda kanı dökülen metmetçiğime olacak.
bu harekata karşı daha doğrusu savaşa karşı sosyal medya paylaşımları gerçekleştirenleri evinden gözaltına alıp tutukluyorlarmış. aman arkadaşlar düşünceleriniz bu ülkede özgür değil, sosyal medya hesaplarınızdaki paylaşımlarınıza dikkat edin.
türkiye'nin suriye konusunda masada olup olmayacağını belirleyecek harekat.
madem bu terör 3 günde bitirilebilir bir şeydi, 15 senedir neden yapmadınız diye sorarlar, seçim manevrası kokan hareketler bunlar, tam bir black mirror olayı yaşanıyor, emirleri veren tuzu kuru beyler ekranlardan izleyip kaç 'kelle' öldüğünü sayarken, televizyonlarda rezil programcılar "hedef göstermek istemiyoruz ama şunlar şunlar şunlar harekata destek vermedi," diyerek linç ortamı yaratıyor. sanki herkes harekata dair düşüncelerini tivitır üzerinden gözümüze gözümüze sokmak zorundaymış gibi. tivitırda savaş yanlısı ve savaş karşıtı insanlar en iğrenç küfürlerle birbirine saldırıyor ve bunların like sayısı sayılıyor. savaşa herkesin cevaz vermesini bekliyorlar. yemin ediyorum dev bir black mirror dizisinde gibiyiz. blood drive da olabilir.
savaş ve şov bizinıs içiçe.

harekata karşı (türk tabipler birliği) barış bildirisi yayınlamıştı. buna karşı terör sevici ilan edildiler, haklarında soruşturma başlatıldı.

(bkz:#344045)

170 ünlü isim de yine akpli milletvekillerine "savaşı durdurun" mektubu yazmışlardı.

http://gazetekarinca.com/2018/01/170i-as...

operasyona karşı tutum sergileyen, savaşa hayır diyen ve eleştiren herkesi terörist veya terörist sevici ilan ediyorlar. en son öso kimdir diye soran ve öso ile harekatın doğru olmadığını savunan chp genel başkan yardımcısı ve eski musul başkonsolosu öztürk yılmaz'a "ulan ahlaksız" falan dediler. kendileri gibi düşünmeyen herkesi etiketlemekten geri kalmıyorlar. eskiden de öyleydi, hala da öyle yani.
londra merkezli suriye insan hakları gözlemevi, suriye'deki operasyonda 11'i çocuk 38 sivilin öldüğü haberini duyurmuş. umarım doğru değildir! lütfen doğru olmasın!

http://gazetekarinca.com/2018/01/unicef-...
tsk'nın açıklamasına göre harekatın başladığı günden bu yana 15 türkiye askeri şehit olmuş.

afrin sağlık meclisi'nin açıklamasına göre de şu ana kadar 129 sivil yaşamını yitirmiş.

kaynak: http://gazetekarinca.com/2018/02/16-gun-...
o tepemizdeki vizyonsuz dangalaklara şunu demek isterdim: işleri bu noktaya getirene kadar aklınız nerdeydi, sizin kişisel hırslarınız uğruna gencecik beyinler yok oluyor, 30 senedir kimse çözemedi, biz çözücez diye vaat ettiniz, 3 günde biticek dediniz, madem 3 günde çözebiliyordunuz 15 senedir niye çözemediniz de, şimdi seçim yaklaşırken götünüzden savaş çıkardınız? hani evet denince analar ağlamayacaktı, beslediniz büyüttünüz ama sizin değil fakirlerin gözünü oyuyor o kargalar, siz götünüzü göbeğinizi büyütürken, çocuklarınız midelerinde gemi taşıyacak kadar semirirken civan gibi aydın beyinler sizin neden olduğunuz anlamsız bir savaşta ölüyor. inşallah yaptıklarınızın cezasını ahiretten önce bu dünyada çektiğinizi de görürüz de gün yüzü görmezsiniz ne bu cihanda ne ötekinde...
zeytin dalıııığıığııı kesilir miiğiğiiiğiii,
sular soğuuuğuuuk içilir miiiiğiiiğiiii.
dırı dım dım...
zeytin dalı harekatı'nın sürdüğü suriye'nin afrin kentinin bülbül beldesi ile el maski arasındaki bölgede yürütülen operasyona katılan askerlerin bulunduğu bölgeye, teröristler tarafından tanksavar ve havanlı saldırı düzenlendi. saldırıda 2 asker şehit oldu! daha nereye kadar...

https://www.cnnturk.com/son-dakika-zeyti...
4 örgüt tarafından baskın yapıldığı söyleniyor. resmi açıklamaya göre 8 şehit 13 yaralı varmış. daha fazla olduğunu söyleyenler de var. habertürk ise penguenleri gösterdi dalga geçer gibi yazık.
muhtemelen tam rakamlar verilmiyordur. hayatımız sansür. yazık olmuş yine hayatının baharındaki gencecik çocuklara.
afrin'de kontrol sağlanmış. hakerat bitti sanırım artık.

bir dünya savaşının işaretidir, bu üçüncü dünya savaşının bir başlangıcıdır, 4,5 sene içerisinde ya suriye ve ırak toprakları türkiyeye katılacak, ya da türkiye amerikanın himayesine girecek olan olaydır, bir de farklı faktörleri göz ardı etmeyelim, onlar da birleşince tam bir dünya savaşı olan olaydır, diğer faktörlerden kastım iklim faktörlerini küçümsemeyelim..

(bkz:buzul çağı)
  • /
  • 2