11 eylül 2011 türkiye sırbistan maçı

milli takımımızın avrupa basketbol şampiyonası 2. tur üçüncü maçı. 15:30 da başlayacak maç ntv spor da naklen yayınlanacak.
çok zor bir maç olacak. bu grupta çekindiğim tek takım. dünya basketbol şampiyonasında bu genç takımın neler yapabildiğini gördük. aynı kadro ile devam ediyorlar ve gözleri kapalı pas atabilecek kadar birbirlerini sahada iyi tanıyorlar. dün akşamda fransayı yenmişlerdi ki son saniyedeki pota altında bomboş atışı zaman kalmadı diyerek acele ile atan oyuncusunun kaçırması ile maçı verdiler. fakat bizde oyuna odaklandığımızda çok iyi oynuyoruz. yeneceğimize inanıyorum. ispanya maçında olduğu gibi bu maçta da ilk üç periyot başa baş mücadele edip son çeyrekte vites arttırarak oynayacağımız iyi bir oyun bize maçı kazandırır.


yürrü be türkiye.. kim tutar seni....*
sırbistan maçı ile artık eve döneriz. bu takıma bu turnuvada inancım kalmadı.

not : sırbistan ispanya maçı sırasında maça kesinlikle asılmadı. en kötü ihtimal kendileri ile finalde karşılaşacaklarını düşünerek bunu yaptılar. dünya şampiyonası ülkemizde yapıldığı sene şunu yüksek sesle söylemiştim. "gelecek on yıla damgasını vuracak bir takım sırbistan." umuyorum bu sene şampiyon olurlar.
kazansak bile, litvanya nın almanya yı yenmesini bekleyeceğiz. ki benimde türk basketbol takımına olan inancım artık hiç yok.
istikrarlı olduğumuz konular... savunmamız iyi, her sene olduğu gibi faul atışlarındaki düşük yüzdemiz, ikilik ve üçlük şut oranlarındaki istikrarsızlığımız. sanırım birde maçı iyi oynamak için rakipte seçer olduk. *
ilk yarısı 35-27 sırbistan üstünlüğü ile biten maçtır.

yine kotu sut ve faul atışı yüzdelerimiz ile maça damgamızı vuruyoruz.
maç 68-67 sırbistanın üstünlüğü ile bitti.

son sanıye atısından ersan ilysaova ile sayı bulamadık.

aslında kötü faul yüdemiz nedeni ile maçı kaybettik. atık türkiye milli takımı olarak avrupa şampiyonasına veda ettik. eve dönüyoruz.

bu maç sonunda ve turnuvanın geneli için söyleyebileceğim şey takım olarak maç seçtiğimiz açıkça ortadaydı.