12 mayıs 2012 fenerbahçe galatasaray maçı

cumartesi saat 19:00 da oynanacak şampiyonu belli edecek maç. "böyle bi derbi maçı daha önce hiç oynanmadı" haberleriyle gündemde ilk sırada bu aralar, beraberlik ve gs galibiyetinde gs, fenerbaçe galip gelirse fb şampiyon olacak. her ne olursa olsun, o gün kadıköy de bolca olaylar olacağı kesin gibi görünüyor.
yarın kadıköy dışında tüm türkiye 90 dk da olsa sessizliğe bürünecektir. 90 dk sonrasında da büyük gürültülere sahne edecek maç olması muhtemeldir.
ilk yarı 0-0 berabere bitti, bu sefer fenerbahçe iyi oynuyor,bakalım 2ci yarı nasıl olacak,haydi kanaryam.
cimbomun kanaryayı parçalayacağı maçtır.iddaya göre fenerliler mapusda ki başkanlarıyla kutlayacakalrmış şampiyonluklarını.*
aq aykut'u hala neyi bekliyor adam değişikliği için merek edilesi,kırmızıyı gördük birde gol mu yiyelim aq bunu mu bekliyorsun.

aq editi: selçuk varken baroniyi çıkardı adam yuh sana ya yuh.
0-0 biten maç olmuştur. bu durumda "koymak" deyimi pek geçerli olmasa gerek. gün içersinde 12 yaşında fenerbahçeli bir çocuğun galatasaraylılarca bıçaklanması haberi gelmişti. devamında çocuklarıyla eşleriyle maça gelen fenerbahçeli taraftarların su ve biber gazı ile polis tarafından anlamsızca dağıtılması da günün diğer polemiğiydi. maç sonunda fenerbahçe taraftarının futbolcularını ayakta alkışlaması da takdir edilesidir. sonuç itibariyle normal sezonu büyük puan farkıyla kapatan galatasarayın son maça kadar yusuflar içinde yaşamasının sonunda şampiyonluğa ulaşması da bir diğer gerçektir. bir çok sorunla başladığı ligi sonlandıran fenerbahçe bu kaos içersinde yine final oynamıştır, fenerbahçe nin bu başarısını da gözden kaçırmamak gerekir. galatasarayı da burdan tebrik ediyorum.
fenerin yenilgisinden dolayı üzüntülerimi iletmek için aradığım lakin tüm diğer fenerbahçeliler gibi şu an ulaşamadığım yazardır.
koyan birleri varsa fenerbahçedir 13 yıldır hala kendi sahasında galatasaraya yenilmemiştir. bugün tebriği hak eden galatasaraydır onuda ederiz.
galatasaray'ın şampiyon olmasıyla sonuçlanmış maç. gerçi, şu sikko play-off olmasaydı adamlar zaten yine şampiyonlardı. züğürt tesellisi gibi bir şey. ama gerçek bu. içine sıçılan bir futbol liginden bahsediyoruz. boru değil. galatasaray'ı kutluyorum.

aykut kocaman'ın da harikuleyt futbol dehasını kutlamak da elzem sanırım. o futbolcu seçimi, taktik oyunları... her yiğidin harcı değil mk.
fatih terimin saçma sapan oyun anlayışı maç boyunca saç baş yoldurdu bize.galatasaray bu kadar korkak bir oyun oynamamalıydı. yine de herşeye rağmen şampiyonuz .teşekkürler galatasarayım
ömrü boyunca galatasaray maçı izlememişlerin gelipte koyduk, ettik şampiyonuz rerererara narasıyla, birde kızdırmaya gelince gs'li olan taraftarlarıda ortaya çıkarmıştır.
bizim için biraz vakit öldürmek demek; bir kelebek için bir ömür demek..12 yaşındaki fenerli bir çocuğun bıçaklanarak ölmesiyle kanlı biten; gün geçtikçe sevimsizleşen derbi.
maç bittikten sonra 'nerde o fenerliler' dedirten maçtır.
ortalıkta yakışıklı fenerbahçeli erkekleri görmemize sebebiyet veren şampiyonluk derbisiydi. kırmızı kırmızı yanaklarını* mıncıklamamak için zor tuttum kendimi.

(bkz: al yanaklı erkekler)
(bkz: fenerbahçe nin galatasaray ı her branşta acımasızca yeniyor olması)*