14 ağustos 2013 mısır'da mursi yanlılarına saldırı

sabah saatlerinde kahire'de vuku bulan olaydır. adeviye meydanı'nda günlerdir mursi için oturma eylemi yapan göstericelere ateş açılmış ve söylenenlere göre ölü sayısı 200'e yaklaşmış. müslüman kardeşler'in ve mursi'nin derdinin demokrasi olmadığını hepimiz biliyoruz. onlar darbenin kendilerine karşı yapılmasına isyan ediyorlar. öte yandan demokratik bir halk hareketini darbeye dönüştüren askerlerin durumu da malum. olan yine mısır halkına oldu. bu durum herkese ders olsun. ne şeriatçılardan ne de darbecilerden bir cacık olmaz. ölenleri şehit ilan edenlere de bir çift sözüm var: şehit falan değil niyazi oldular! mursi'nin her yaptığını kayıtsız şartsız destekleyen hükümetler de bu katliamda sorumludur. mesela akp hükümeti!

ps: şeriatçılara da, darbecilere de kafam girsin...
ps2: mısır'da olanlar için isyan edip, gözyaşı döken sevgili dinciler, gezi parkı'nda protestocular dayak yerken vicdanlarınız nerdeydi?
yapılan saldırı kabilin habile,polisin direnişçiye,babanın travesti oğluna,amerika'nın afganistan'a,çin'in doğu türkistan'a,israil'in gazze'ye,patronun işçisine yaptığı saldırıdır.güçlünün güçsüze,zalimin mazluma uzattığı kırılası eldir.hiç bitmeyen ve bitmeyecek olan savaştır.iyi ile kötünün mücadelesidir.
islam'la demokrasinin yan yana gelememesinin en acı kanıtıdır. revize olamamış bir dinin mensupları kendisinden olmayana tahammül edemediği için yok etmeyi tercih ediyor. işte 1600 yıl önce neyse, bugün de o!
ic siyaset malzemesi yapilan katliam.onlarca insan katledildi hala turkiyeyle kiyaslaniyor bu nasil bir vicdansizlik ornegidir idrakta zorlaniyorum.bakin biz darbecileri iceri attik biz olmasak sonunuz onlar gibi olurdu,ordu milletin bekasi icin hainleri temizkedi,gezi isyani basarili olsaydi sonunuz mursiciler gibi olacakti ama dua edin,diyen insanlar içinde yaşamaktan tiksiniyorum.ideolojini haklı çıkarmak için kan ve ölüm üzerinden konuşuyorsun ya insanlığın buymuş be.
diyen insanlar icinde yasamaktan tiksiniyorum.ideolojini hakli cikarmak icin kan ve olum uzerinden konusuyorsun ya insanlifin birmis be.
suud kralı vahhabi köpek darbecilere maddi ve manevi desteklerini esirgemiyor.bugün yaptığı açıklamayla adeviye meydanındaki direnişçileri terörist olarak tanımlamış.

http://www.ensonhaber.com/kral-abdullaht...