14 ağustos 2013 mısır'da mursi yanlılarına saldırı

islam'la demokrasinin yan yana gelememesinin en acı kanıtıdır. revize olamamış bir dinin mensupları kendisinden olmayana tahammül edemediği için yok etmeyi tercih ediyor. işte 1600 yıl önce neyse, bugün de o!
sabah saatlerinde kahire'de vuku bulan olaydır. adeviye meydanı'nda günlerdir mursi için oturma eylemi yapan göstericelere ateş açılmış ve söylenenlere göre ölü sayısı 200'e yaklaşmış. müslüman kardeşler'in ve mursi'nin derdinin demokrasi olmadığını hepimiz biliyoruz. onlar darbenin kendilerine karşı yapılmasına isyan ediyorlar. öte yandan demokratik bir halk hareketini darbeye dönüştüren askerlerin durumu da malum. olan yine mısır halkına oldu. bu durum herkese ders olsun. ne şeriatçılardan ne de darbecilerden bir cacık olmaz. ölenleri şehit ilan edenlere de bir çift sözüm var: şehit falan değil niyazi oldular! mursi'nin her yaptığını kayıtsız şartsız destekleyen hükümetler de bu katliamda sorumludur. mesela akp hükümeti!

ps: şeriatçılara da, darbecilere de kafam girsin...
ps2: mısır'da olanlar için isyan edip, gözyaşı döken sevgili dinciler, gezi parkı'nda protestocular dayak yerken vicdanlarınız nerdeydi?
yapılan saldırı kabilin habile,polisin direnişçiye,babanın travesti oğluna,amerika'nın afganistan'a,çin'in doğu türkistan'a,israil'in gazze'ye,patronun işçisine yaptığı saldırıdır.güçlünün güçsüze,zalimin mazluma uzattığı kırılası eldir.hiç bitmeyen ve bitmeyecek olan savaştır.iyi ile kötünün mücadelesidir.