17 ocak 2016 istanbul kar yağışı

mevcut duruma göre siklonik yağış olacağı için il genelinde kesintisize yakın yoğun kar ihtimali yüksek,ay sonuna kadar devam edecek soğumanın başlangıç günü.
beylikdüzü'nü bembeyaz yapmış olan kar yağışı. belediyeden mesajlar geliyor, yardım masaları oluşturulmuş, yoğun yağış, bu gece yarın ve salı devam edeceği bildirilmiş. öğrencilerin gözleri de istanbul valisinin twitter hesabında. tatil haberini bekliyorlar.
kartal'da da her yer beyaza büründü bu yağış ile. haydi bakalım sabahı görelim.
yakışıklı, badem bıyıklı valimiz vasip şahin pazartesi günü okulların tatil olduğunu az önce twitter hesabından bildirmiştir.
avcılarda yoktu bir durak geçtim beylikdüzü'ne lapa lapa düşüyordu, beylikdüzü ayrı bir dünya diyenler bunu da akıllarında tutsun. iklim şartları oldukça sert, ayılar için ideal bir yer.
beylikdüzü'nde aşırı kuvvetli rüzgar ile devam eden yağış.
bu havalarda iyi gider;
kadıköy'de yağmur olarak sürmekte. kardan adam yapacağım, hadi sabaha yerleri karla kaplı görmek istiyorum.
yalnız istanbul'da değil, batı kesimde etki göstermiş kar yağışıdır. öyledir ki, muğla'da bile kar tatili yapılmıştır. muğla'nın, kavaklıdere ilçesinde...

* *
sanırım bugün ve yarın ( salı ) şiddetini artıracak yağıştır.
kadıköy'de halâ başlamayan kar yağışı. uyumamızı bekliyor, sabaha sürpriz yapacak. tamam.
bostancı dolaylarında sadece ev çatılarında kar gördüğümü belirtmek isterim. bir çok yer yagmur yagmış ıslanmış modunda pek tatillik bir durum gözleyemedim.
bilakis ilgililerin en ufak tartışmasını ve abartısını yapmadığı,olanların paylaşıldığı, ilgi duymayanların da okuyarak zaman kaybetmemelerini rica ettiğim başlık ama ülkede terör,yapılan sapkınlıklardan falan bahsetmek varken bizim neyimize bu hoş hava olayının başlığını açmak,hakkımız olmamalı,bence birbirimizi yemeye devam edelim.
kuzey ve orta asyada götü donan yazarların beyinlerinin buz tuttuğunu görmemizi sağlayan başlık. nazar etme beybim senin de olur. istanbul'dan sevgiler. ha ayrıca beylikdüzü'nde kar yağışı halen çılgın atmaktadır. tipi şeklinde devam ediyor.
ağrı dağı'nda yaşamıyorsak kesinlikle bahsetmememiz gereken yağış çeşidi. lan yılda iki kez kar yağıyor hevesimizi niye sikiyorsunuz? değişen iklim ve nüfüs ile birlikte kar istanbul için kesinlikle ölümcül bir durum.* her kar yağışında tatil yapıyoruz, abartı önlemler alınıyor, yaşam duruyor o gün. yani alışılagelmiş bir doğa olayı olmaktan çıkıp önlem alınması gereken bir durum ve ne yazık ki biz halen bu duruma hazır hissetmiyoruz canım. hamburgerimizin içindeki peynirin erimediğinden bile dakikalarca bahsederken şehir için bu denli kritik bir hava durumundan neden bahsetmeyeyim?
son güncellemelere göre avrupa yakasında daha etkili devam eden yağışlar akşam il genelinde aralıklarla kuvvetlenir,salı gününden sonra cumaya kadar ara veriyor devamında geleceği muamma yeni bir sistem var,şu ankinden daha etkili,3-4 günlük gibi.
çölde kum fırtınasını ya da sibirya'daki soğuğu paylaşmak gibi değildir. her gün alışılagelen bir şeyin bu kadar paylaşımı olsa tamam gına gelir de, her gün kar yağmıyor ki güzelim istanbul'a. meteorolojinin ve medyanın günlerdir uyarısını yaptğı bir olaya entry girmenin nesi yanlış? kaldı ki şu ana kadar 19 adet entrycik girilmiş. ayrıca bildiğim kadarıyla başka başlıklar açmak ve açılmış başlıklara entry girmek de yasak değil henüz.

misal bingöl'de yaşanan deprem sonrası medyada bir anda bunun istanbul depremine etkisinin konuşulmaya başlanıp orada olmuş depremi konuşmayı bırakma gibi bir terbiyesizlik olsa ben de sizinle beraberim.
istanbulluların tırt olduğunu anladığımız kar çeşidi. antalya'daki hortum kadar havalı değildir. kar, ağacı söküp götürüyor mu? hayır tabii ki de.
sözlüğün yarısından fazlasının, türkiye'nin beşte birinin yaşadığı bir şehirde tabii ki bunu konuşacağız. tekli koltuğumda oturup kahvemi içerken hava durumu kritiklemek hoşuma gidiyor yani kime ne.*
  • /
  • 2