17 yaşındaki gence halkın önünde idam

islami ay takvimine göre 18 yaşında denilerek asılan çocuk idamı gerçeği. böyle şeyler nerede olur? (bkz: iran)

http://www.ntvmsnbc.com/id/25252713/
insan hayatının ne kadar değerli oluşunun, insan öldürmenin ne kadar kolay oluşunu gösteren haberlerdendir.

(bkz: link var mı)
sadece iran a özgü olmayan bir olaydır (bkz: erdal eren) *
islam'ın en büyük çelişki yumağı olan şeriat idamına örnek davranış,
islam'da adam öldürmek affı olmayan günahtır ve sadece yaradan verdiği canı alır, temel islami inanış bu yöndedir bir de şeriat kanunları vardır, bunlar allah'ın kanunlarıdır ve burada bazı suçların cezası ölümdür yanı allah'ın yasakladığını şeriat denilen kanunlar ile ucunu yine allah'a dayatarak uygularlar. buna gel de "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" deme *
nefret ettiğim ülkelerden birinde gerçekleşmiştir. söz konusu ülke de saçların açık dolaşmak ayıp, günah, yasak ama saçınız kapalı ise2 veya 3 günlük (sözleşmenize göre) bir erkekle evlenip rahatca sikişe bilirsiniz. hem de yasaldır bak!
kimisi allahın kanunlarına, kimisi devletin kanunlarına dayanılarak yapılan, yasal ve meşru kılıflara uydurulmuş cinayetlerdir. adına devlet denen piramidin en üstünde yaşayan muktedirlerin, aşağıda yaşayan tebalarına ara sıra hatırlatması gereken "gerçekler" vardır. tebaya verilen mesajın türkçesi şudur:

" siz, sınırlarını bizim çizdiğimiz, adına vatan deyip etrafını çitlerle çevirdiğimiz, babalarımızın çiftliğinde yaşayan öküzlersiniz. etinizden, sütünüzden, götünüzden yararlanmak anamızın ak sütü gibi helaldir bize. otlamanıza bakın... karşı çıkmayın. hangi çiftliğin hayvanı olduğunuzu anlamamızı kolaylaştıran damgalarınıza ( din, milliyet, bayrak vs) saygı duyun. çiftliğin kurallarını biz sahipler belirleriz. adına kutsal yasa, anayasa, kanun gibi isimler koyarız. bunlara uyun, sınırların dışına çıkmayın. dışarıda kurtlar sizi parçalamak için bekliyor. düzeni bozanları hemen kasaplarımıza teslim edip, geri kalanınıza ders olsun diye boğazlatırız... ibret alın.. akıllı olun..."

bu, haddini aşıp " biz öküz değiliz. insan gibi yaşamayı hakediyoruz" diyip, isyan edenlerin boğazlanmalarına, sürünün ancak çok küçük bir azınlığı üzülür. ama ses çıkaracak gücü ve cesareti yoktur. çoğunlugun yarısı, " oh olsun hakettiler.. zaten düzenimizi, dirliğimizi, ahlakımızı bozan tehlikeli unsurlardı bunlar. yoneticilerimiz çitlerimizin güvenliği, sembollerimizin haysiyeti için cezalarını verdi bunların" deyip onaylarlar. çoğunluğun diger yarısının ise umrunda değildir olup bitenler... onlar otlamalarının peşindedirler... otlar taze ve yeşildir onlar için...