şebnem ferah

albümlerini düşünmeden aldığım ender müzisyenlerdendir. parmak izi albümü daha soft kalsa da, hala ruhunu ve tadını bozmamıştır.
küllerinden isimli çalışması yine efsane güzel olmuş. hayranınım tatlım.

ya bu kadın artık bir kilo versin yaaa. yeter artık duba gibi oldu. yani geçmişten gelen bir aşk durumu olmasa idi hayatta da sevmezdim ama gel gör ki bırakamıyor insan.
parmak izi adlı yeni albümünden ilk klip küllerinden şarkısına gelmiş.albümdeki en beğendiğim şarkı olduğu için ekstra sevindim.sonraki klipte sözde namus a gelirse tadından yenmez.
lisede sınıf arkadaşlarımla toplanıp telefondan dinlediğimiz, çoğumuzun sevdiği türk rock müzik sanatçılarından biriydi. o arkadaşlarımın çoğu kızdı, teoman da dinlerdik, mor ve ötesi, özlem tekin falan da, cem karaca da dinlerdik, erkin koray da dinlerdik, listemiz uzundu.
gerçi (sesi dışa vererek) burzum dinleyip diğer herkesin suratını ya gülmekten ya korkudan ya da garipsemeden ekşittiğim de olmuştu.

eski şarkıları asla akıldan çıkmaz şebnem ferah'ın; çok dinledik, çok sevdik. çok iyiydi. şimdi de iyi. çoğu eski şarkısı aşk temalı olduğu için açıp dinleyesim gelmiyor. yeri geldiğinde dinlemek lazım bence.
çok az sanatçının çıkabildiği tonlara kadar çıkmış, sesinin tınısı güzel, yaptığı müzikler muhteşem, elit bir sanatçıdır.
  • /
  • 4