2 eylül 2011 türkiye litvanya maçı

avrupa basketbol şampiyonasındaki 3. maçımızdır. ev sahibi litvanya iyi basketbol oynuyor ve ev sahibi avantajını değerlendirmek istiyor. saat 21:00 de başlayacak maç yine ntv spor dan canlı yayınlanacak.
zorlu bir maç olacak. fakat bu takımı daha önce de yendik. ve yine yeni yeniden yenebilecek güçteyiz. oyuncu kurucu pozisyonun da savunmada aksayan bir takım. ayrıca milli takımımız ve ispanya ile birlikte grup liderliği için mücadele ediyor. aynı zamanda bu maç milli takımımızın bu turnuvadaki ilk ciddi sınavı olacak ve grubumuzdaki sıralamayı etkileyecek önemli bir maç.

yürrrü be türkiye.... kim tutar seni...*
35-32 ilk yarıyı önde bitirdiğimiz maç olmakta. ama sağlam maç oluyor, şiddetle tavsiye ediyorum.
hazırlık maçlarında ümitsizliğe kapıldığım türkiyenin dev uyanışı. hadi be güzelim böyle devam. tüm basketler uyuz olduğum litvanyalı eski komşularıma kapak olsun.
yürek dayanamayan maç. son 2 dk. 65 - 65
75-68 kaybettiğimiz maç olmuştur. *
resmen final maçı gibiydi. kerem tunçeri 4 periyot 4. dakikada maruz kaldığı faul yüreğimi ağzıma getirdi,moraller bozuldu. ersan, hidayet, emir ve tüm takım basketbolun hakkını verdi. müthiş bir çekişme ve mücadele izledim. ben bu maçı bi daha izlerim. kaç sigara içtim sayamadım. *