24 temmuz 2015 türkiye'nin pkk kamplarını bombalaması

şaşırdık mı, hayır. zaten oraya girilince pkk'nın da vurulacağı belliydi. sonuçta pkk bizim için hala bir terör örgütüdür. sosyal medyada iki üç solcu gerilla dediler diye isimleri değişmedi. yaptıkları katliamlar hala aklımızda. öldürdükleri masumları unutmadık. son zamanlarda işler hdp'nin ılımlı sesi sayesinde yolunda gidiyordu. pkk fazla saldırı düzenlemiyordu. selahattin demirtaş'ta bağlama çalıyordu. güzel muhalefet yapıyorlardı. pek çok türk oy verdi. peki sonuç ne oldu?

pkk silah bırakmadı. üstelik hdp'yi sallamadıklarını açıkça belirttiler.

eğer kürtlerin temsilcileri hdp ise pkk ne oluyor? eğer hdp-pkk el ele ise o zaman bir şey diyemeceğim. el ele olduğu belliydi de neyse işte üç maymunu oynamıştık sırf iyi niyetimizden, anlamadı pkk...

ne demiştik? tsk, pkk'nın kamplarını bombalıyor. geç bile kalındı. bunu seneler önce yapabilirdi, araya hep amerika ve avrupa girdi. abdullah öcalan'ı teslim ettiklerinde bile idamın kaldırılmasını istediler. evet, güçlü bir ülke değildik ama şimdi orta doğuda taşlar değişti. eğer haber asparagas değilse iran'da kandili bombalamaya başlamış. düşünün amerika ve türkiye saldırmaya başladılar. iran'da işin içine girdi. belli ki iran-amerika anlaşması sırasında nükleerden başka şeylerde konuşuldu.

peki ne olacaktı?

umarım iki terör örgütünden aynı anda kurtuluruz.

mümkün değil, biliyorum. ama hayal işte. gerekirse amerika bütün t-petrolü alsın hiç üzülmem. senelerce iki üç petrol kuyusu yüzünden ne canlar yandı ne borçlara girdik.

üstelik pkk öyle bir misyon üstlenmiş ki sanki barış sürecini tsk baltaladı. iki gündür döktüğü kanlar neydi? trafik polisini pusuya düşürüp vuran kimdi? iki polisi evinde vuran kimdi? şanlıurfa katliamı olduğu gün astsubayı vuran kimdi? evet, bunlar kan değil zaten. pkk kandan bile saymamış bunları. daha yeni başlıyorlar. hıhı.

bir an önce pkk ve ışid'ten kurtulsak diyorum.

bu da burada dursun ışid'le ilgili haberler.

http://ayisozluk.com/lnk/ae44d1

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/2962825...

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/...
sultanımız baktı hdp erken seçim dahi olsa barajı geçecek hemen yeniçerilerine emir verip savaşı başlatmış.40 yıldır süren savaş kaldığı yerden başlamış bulunmaktadır.bazıları oturdukları lüks sitelerden,ikeadan aldığı mobilyalara kıçını koyarak ordumuss kıymetlimisss yok edin onları lütfen diye savaş çığırtkanlığına başlamış.sanki kendi savasşıyor beyinsizin.hiç tanımadığı fakir bir çocuk o çatışmada öldükten sonrada şehidimiss ,kıymetlimiss,vatanımıss,bayrağımıss diye paylaşım yapacak sosyal medyalarda.tabi o kadar gerisi sikinde değil varsa yoksa vatanımıss.askerlik dahi yapmamış ölüm korkusu nedir hisstmemiş,anasına,sevgilisisin acaba son bir kez görecekmiyim diye düşünmemiş namussuzlar.
askerliği kısa dönem yapan gavatoğlu gavatlarda aynı şekilde vatan da vatan bayrakta bayrak.al el silahı git desen götü yemez pezevengin orda burda ancak vikvik eder.
sosyal medya hevalleride farklı değil bunlardan.hayatında kürdistan dağlarını bırak şehirlerini bile görmemiş kürtçeyi dahi konuşamayan embesil kürtçük biji ypg,biji gerilla,lexin şere gele me diye bildirim kasarlar.halbuki bu hafta sonu türkiye metropülünde istanbul boğazında çay içip selfie çekecektir.dağda ki 15 yaşindaki çocuk öünce de tıpkı türk embesil kardeşi gibi şehit namirın diye samimiyetsiz,kof,yalandan üzülecek.sonra sevgilisine trip atacak,indirim günlerinde avmlere koşacak.
velhasıl savaşın kimseye faydası yoktur.savaş ölümdür.ölüm sizin başınıza gelmeyince kolay olabilir ama ölen askerin gerillanın ailesi,sevdiği,kardeşi,nişanlısı kısaca sevdiği birileri var.sizin ne haddinize şapşal ve şom azınızı açıp savaşı destekliyorsunuz.
ulan götünüz yese askere gider yada dağa çıkar savaşırsınız lakin o göt yok sizde.varsa yok vatanımız,bayrak,kürdistan,gerilla,önder,serok afedersiniz ama siktirin gidin.birde alamancı tipler varki böyle evlere şenlik adam berlinde gününü gün ediyor sosyal medyada duyar kasıyor.
yazdığınız her yazı paylaştığınız her şeyden kan damlıyor kansızlar.korkak ibneler.götveren kan emiciler.şovanist sosyal medya hassasları,sahte vatanseverler,imitasyon welatparezler.
avrupada yaşayıp bu ülkenin seçimlerinde oy kullananları da seferberlik kapsamında askere almalılar. bir de faşistçe ileri geri konuşan kadınları da kesinlikle askere almalılar. lafla peynir ekmek gemisi yürümez millet. savaş hiç bir zaman hiç bir ülkeye hiç bir şey kazandırmamıştır. çanakkale savaşını düşünün, wietnam savaşını düşünün, körfez savaşını düşünün, anlayacaksınız. burada bir ayrıntı gözden kaçmış, pkk 3 polis öldürerek zaten ateşkesi bozmuştur, ateşkesi bozan tc değildir. ayrıca pkk hdp'yi tanımamaktadır, yani silah bırakıp siyasi mücadelelerine devam etmeleri gerekirken terör örgütü olarak kalmaya devam etmişlerdir.
ay bi de şeyi söyleyin ya hani kürtler ışidden kaçmak için etek giyip türban takmışlar ya . tam bir kahkahahah .

hayır çok özür dilerim ama bu itler hangi ateşkesten bahsediyorlar ?

geç kalınmış bombalamadır . türk ileri !
üzücü bir gelişme. umarım tsk hiçbir kayıp vermez. çok üzülüyorum çünkü. pkk'nın hdp'nin ne olduğunu da gördük zaten.
devlette her bireyin bir görevi ve sorumluluğu vardır. trafik polisi kendisini çağırıp kalleşçe vuran itlere rağmen trafiği kontrol eder, doktorlar hastalarıyla ilgilenir, gazeteciler haber peşinde koşarlar ve askerlerde ülke sınırlarından sorumludur. yani bir askerin savaşması bir doktorun ameliyata girmesi kadar normaldir. askerler savaşır. harp okuluna girerken bunun farkındaydılar. önce onlar savaşır. eğer işler iyice kötüye giderse bizde savaşırız. ne sanıyorsunuz? ülkede seferberlik ilan edilse savaştan mı kaçacağız? bize ihtiyaç yok. herkes mesleğini yapıyor.

şimdi sınırlarımız güvende değil. senelerdir kimin girip çıktığı belli değil. bir it sürüsü var, türkiye cumhuriyetini tehdit etmekten geri kalmıyorlar. bu asker savaşmayacak kim savaşacak?

40 yıldır ülkenin kanını emen bu it sürüsünden her şekilde kurtulmayı denedik. masaya bile oturduk. bir ülke düşünün katiliyle masaya otursun. onu bile anlamadılar. biz alttan aldıkça üste çıktılar.

göt veriyorum, erkeklerle sevişiyorum, tsk'nin pkk'yı kurutmasını istiyorum, ölen hiçbir pkk'lıya üzülmüyorum, şehitlerimize üzülüyorum, silah kullanmayı biliyorum ve kick box eğitimim var, bir de seferberlik çıksa ilk fırsatta savaşa giderim. ailemde de bir sürü gazi ve asker var.

eğer asker savaşmayacaksa, niye var? seferberlik ilanında hepimiz savaşırız zaten, kuşkunuz olmasın.
taksim istiklal'de işid'in hilafet yürüyüşüne izin veren vali, savaşa karşı uluslararası barış yürüyüşünü yasakladı. hdp barajı geçemezse savaş çıkarır diyenler, hdp barajı geçti diye savaş çıkardı. ! fuatavni bunu yazmıştı. seçim sonrası türkiye irak ve suriye'ye savaş açacak, savaş açabilmek için de bahane olarak can alacak demişti.

yapılan müzakerelerden bir sonuç çıkmayacağı zaten belliydi.
tekrar en başa dönüldü.umarım ki daha fazla şehit vermeyiz.
21. yüzyılda düşünceleri ve fikirlerinden dolayı insanların öldürüyor ve öldürülüyor olması mı? buna şahit olup kızışan tüm kutupları yatıştıramamak eli kolu bağlı olmak mı? berikinin ötekine yok etme arzusu ile kin beslediği, kimsenin kimseye tahammülünün olmadığı ve benden değilse ölsün zihniyetinin hüküm sürdüğü bir toplumun parçası olmak mı daha kötü? çözemedim...