6 ağustos 2013 d-smart sansürü

6 ağustos günü oynanan fenerbahçe salzburg maçı sırasında her yer taksim her yer direniş ve hükümet istifa sesleri yükselirken önce stadın sesinin kesilmesi ardından reklam girilerek uygulanan sansürdür. bunu saymayız bir dahaki sefere penguen belgeseli bekliyoruz.

ps:aklını başına topla d-smart, alırız façanı aşağıya.
salak bunlar, yemin ediyorum gerizekalılar diyerek protesto ettiğim sansür. devekuşu gibi kafalarını kuma gömerek durumu kurtarmaya çalışıyorlar. oysa bizim öfkemiz hazirandakinden çok daha delice kabardı. bunu sansürle bastırmayı ancak bir mal düşünebilir.
futbolla zerre ilgilenemediğim için canlı şahit olamadığım, lakin sansürün her kademesine, her noktada şiddetle karşı olduğumdan öfkelendiğim d-smart * götyalayıcılarının gerçekleştirdiği sansür girişimidir.
ülkenin dinden sonra en büyük afyonu olan futbolun direnişe bu denli katkıda bulunabileceğini daha önce çarşı taraftar grubunun yaptıkları ile canlı kanlı şahit olmuştuk, lakin satılmış medyanın yeltendiği bu ufak sansürümsü hareketler gerçek bir direniş hareketini bastırmaya yetmez.
d-smart gibi hükümet yanlısı bir şirket ürününden beklenendir. göt korkusu ve ezilmişlik dışında yalamalık da söz konusudur.