7 haziran 2014 lice olayları

özellikle mayısta abdullah öcalan'ın kürt açılımını sözde olması sebebiyle ayaklanmaya işaeret ettiğinden bu zamana devam eden olaylarlardır. o gün bugündür halk kalekol adındaki yeni karakolların yapımını protesto etmeye başlamıştır. ve malesef pkk'ya katılım hatta çocuk kaçırma olayları gündemdedir. bugünlerde de selahattin demirtaş'ın " erdoğan cumhurbaşkanı olmaya layık değil " demesinin akabininde güneydoğu'da özel harekatçıların gerçek silah kullandığı bilgileri gelmekteydi. en sonunda da 7 haziran itibarıyla lice'den ölüm haberleri gelmeye başlamıştır.

kim ne düşünür bilemem ama bizim özgürlüğümüz için gezi protestosu yapmak hakkımız olduğu kadar kürt halkının da bunları protesto etme hakkı vardır. bölge her ne kadar terör ile anılsa bile halk ile terörü düşünce olarak ayırmak gerekmektedir. kürtler şöyle böyle diye ağızdan köpük saçmayı bırakıp şunu düşünmek gerekmektedir: bir annenin morgta evladına yarana kurban olayım* demesinden acı daha ne olabilir. biz kürtlere gösterilen anlayışı gezi ya da diğer protestolarda da beklerken, katliamın yeni adresi güneydoğu olmuştur.
kürdistan'ın yaşadığı günlük olaylardandır esasen. diğerlerinden farklı olan yanı, akp'nin cumhurbaşkanlığı seçiminde kürtlere "bizi seçmezseniz daha çok öldüreceğiz" gerçeğini hatırlatmış olmasıdır.