gay olduğu için ateist olan insan modeli

insanları cinsel yönelimi yüzünden dışlayan tanrılara sorun bunu. ilk başta öyle olduğu için ateist olmuştum ama şimdi tanrı fikri tamamen saçma geliyor. biyoloji okuyunca böyle oluyor işte. hatta dinlerden nefret ediyorum bile diyebilirim.
bilimsel olarak araştırma yapıp da tanrıyı reddetmediği sürece saçma görünen durum. en fazla homoseküelliğe düşman diye dinleri reddedersin zira. belki de islamın allahından ziyade gerçekten sevgi dolu bir tanrı vardır kim bilir
cinsel yönelim ile dinsel yönelimi karıştırmış bir insandır.
muhafazakar ailede yetişmiş, pelinsu ile zina ederse cehennemde et döner gibi yanacağına inanan berkecan'ın uzaktan kuzeni olan geydir.

öyle birisi olmadığını umut ediyorum.

umut ediyorum ateist kimliğinin arkası boş değildir. gey olması sadece fitili ateşleyendir. araştırmalarının sonucunda bu fikre ulaşmıştır.

malum berkecan üniversiteden sonra evlendi ve baş örtülü karısıyla oğlunun sünnet düğününü yapıyor şimdi...*
birinin neden ve nasıl ateist olduğuna niçin bu kadar takıldığını anlamadığım başlık. herhangi bir dine bağlı insanın neden o dinden olduğu sorulmuyor yani, sanki default olan bir dine inanmak da ateist olmak sonradan edinilmesi gereken bir erdem.
mantıklı değil gerçekten.
imanın ve tekamulün sadece inançla olduğunu,ve dahi "gerçeklik" kıstasının tamamen içsel bir durum(yani inanmayla) olacağını kestiremeyip, kendini yetkili merci olarak gören bazı yazarların, diğer yazarları düşüncelerinden mütevellit cahillikle suçladığı konu başlığıdır. belki de gay olduğu için değil; etrafında olup biten herşeyin bilimsel bir kanıtı olmasını istiyordur. kısacası iyi bir çocuk olmuştur ama şirinleri görmek istememiştir.kendisini ''yarattığı'' haliyle günahkar sayanı, kabul etmeyeni kabul etmeyendir.
tanıştığım birinin söylediklerini anımsattı. "benimle cuma namazında bile yan safımda duracak birini istiyorum" demişti. bizim imam süleyman abiyi ayarladım. çok mutlular şükürler olsun rabbime.