acıların kadını bergen

nedense ara sıra hayatını düşünüp ağladığım şarkıcıdır.
gerçekten şarkısına uygun bir hayat yaşamış ve bu hayatta gülemeden tarsus a 32 yaşında mafya sevgilisinin kurşunlarına kurban gitmiştir. halis serbes isimli bu adam kadına yapmadığını bırakmamış, üzerinden bir kova kezzap boca ettirerek sadece bir gözünü değil vücudunun son yarısını kaybetmesine yol açmıştır. bütün bunlar bende bergeni dinlerken ayrı bir hüzün ve içlenmeye neden oluyor. yaşasaydı siler süpürürdü piyasayı. nasıl ki kibariye arabeskin neşeli yüzünü yansıtıyorsa bergen de hüzünlü ve acı kısmını yansıtıyor. gene derin derin iç çekmeme neden olan şarkıcı. ruhuna fatiha.
hayal meyal hatırladığım anılarımdan biri de onunla ilgili. babamla bir kere gazino gibi bir yere gitmiştik, bu kadıncağız da orda şarkı söylüyordu. yanlış hatırlamıyorsam kezzap yüzünden kaybettiği gözünü parlak bandaj gibi birşeyle kapatıyordu. birde o zamanlar bile pek de küçük olmayan küçük emrah vardı kadroda.
çilekeş türk kadını portresi volume 741
bergen e kezzap dahil her türlü işkenceyi ve ölümü reva gören saplantılı kocası yıllardır elini kolunu sallayarak dışarda dolaşmaktaymış.hem psikopatlığının boyutlarını hemde türk adalet sisteminin nasıl çalıştığını özetler nitelikte bir röportaj yapılmış kendisiyle.
özellikle neden sadece 18 ay yatmış olmasıyla ilgili açıklaması şöyle:
-şimdi az gelişmiş ülkelerde hangi ülke olursa olsun güçlüysen olay bitmiştir. ama git batı ülkerine; cumhurbaşkanı da sıraya girecek, başbakanı da sıraya girecek.
http://www.criturk.com/haber/ozel-haber/...