akp nin kürt açılımı

yanlış isimlendirilmiş olan durumdur. benzeri hayata dönüş operasyonu olan bu isimlendirme aslında akp'nin korku salıp zülmetme politikalarının şirinleştirilmişidir...

(bkz: kürtlerin yok sayılması sorunu)
(bkz: cihan kırmızıgül)
(bkz: puşi)
(bkz: hevi akgül)
(bkz: büşra ersanlı)
(bkz: kck)
(bkz: polis dayağı ile çocuğunu düşüren öğrenci)
*
kurt sorunu yoktur bu ulkenin, pkk teroru sorunu vardir. kurt sorunu diye isimlendirmek butun kurtleri pkk ile es tutmak demektir. kaldi ki sozde adledilen bu sorun ile talep edilenleri dusunurseniz kimlik sorunu yasayan azinlik yerine farkli amaclar tasiyan azinligi gorursunuz ki bu kurt kokenli olupta bu vatan icin olumlu paydada yer almis kurtlere hakaret.

gel gelelim dtp gibi pkk ankara ayagi olan bir partinin taleplerini dusunecek olursak (ornegin ana dilde egitim gibi) tek amacinin kendi akillarinca bolgedeki ozerk yonetime giden talepler oldugunu goruruz.

ulkenin en cok birlige ihtiyaci oldugu donemde fonlanan bir avuc sozde muhalifler, sozde azinliklar batidan aldiklari emirleri cok iyi uyguluyorlar. fakat en acisi hukumette muhalifte ayni kaynaktan fonlaniyor.


akp kurt aciliminin ya da ileri demokrasinin pesinde degil. abileri ne derse onu yapma pesinde. bundada gayet basarili oluyorlar.