aktif aktife sevişelim

6 Entry Daha
sevişmeyi sadece sok-çıkar-sok-çıkar olarak algılayan bünyelere ters gelecek ilişki türüdür. ya da rte tarzı ifade edeyim: hiç kusura bakmasınlar, aktif aktife ilişki türünü kabul edecek değiliz.

yalnız kafama takılan bir kaç şey var: biri size böyle bir şey teklif ederse, yapılacak olan, eğer seni rahatsız ettiyse, "öptüm kib bye" demek yeterli olur herhalde. ya da birileri kafaya silah dayayıp, ahha bak seninle aktif aktife sevişeceğiz diye tehdit mi ediyor? ya da, zaten çevremiz çok dar, ille herkes sevişme tarzını standartlara uyduracak diye kurallar mı var?

yok, teklif bana değil de başkasına yapılıyorsa, bundan bana ne? bunu eleştirmenin, kompleksli bulmanın, burada sık kullanılan şekliyle söyleyeyim "heteroseksüel takıntılı" bünyelerin sorduğu erkek-erkeğe / kız -kıza nasıl yapıyorsunuz, kafa almıyor'undan ne farkı var.

ayrıca, evet, hepimiz kompleks doluyuz, insan insana bunu zorluyor, ne yazık ki. bu çoğunlukla çözümsüz anlamına gelmiyor. ama başkalarının kendimizce tespit ettiğimiz kompleksleriyle bu şekilde eleştirmek, bizim kendi komplekslerimize de ayna oluyor. ama bizim bakamadığımız bir ayna bu.

yanlış hatırlamıyorsam, sağlık bakanı obezite ile mücadele için önermişti, fazla kilolu insanlara şişko dersek onlarda utanır ve kilo verir diye. bunun gibi bir şey...

cinsel kimliğinin genelden farklı olduğunu keşfedenlerin yaşadığı sıkıntılar, sorgulamalar, aynı kişinin kendini "en bilinçli" sayıp ayrı bir at gözlüğü takmasına neden olabiliyor.

belki öylesine söylemiş bir şeyi çok ciddiye aldığımı, üstüme aldığımı, abarttığımı düşünebilirsiniz. iletişim denilen şeyi ciddiye aldığımdandır.
8 Entry Daha