aldatıldığını öğrenince intikamını başkasıyla yatarak alan insan

sevdiceğim beni aldatmış hemen koli bulup dünyayı ona dar etmeliyim kafası.

terk etmek ya da aldatıcıya yaptığının iyi bir şey olmadığını anlatmak yerine; kısasa kısasla hükmeden bu anlayış; sonrasında bir şey olmamış gibi yoluna devam edebilir; ayrılma yoluna gidebilir de. ancak yan sanayi algısı olarak "seviyoruz be abi bir kez aldattı diye terk edecek değilim ben de onu aldatır yokmuş gibi davranım" şeklinde bir türün oluşmasına yol açmıştır.

terk edip iki dakika sonra başkası ile yapılması uygundur.eğer içindeki bu zehir boşaltmayip gidip aldatani öldüre bilirsin.ha yattıktan sonra it gibi pisman oluyorsun ama kötünün iyisi bi durum.
sarkisi bile mevcut olan insan tipidir:

beni aylarca onunla bununla
en sonunda aldattın
bu böyle sürmez demiştim oysa
sen yapamaz sandın

aman yapma etme ne olursun
deyip bir türlü dinletemedim
çocuk deyip geçtin hafife aldın
büyüdüğümü görmedin

sonunda oldu seni aldattım içim kan ağlayarak
sen bunu çoktan hakettin seninde yüreğin yanacak
sonunda oldu seni aldattım içim kan ağlayarak

ilk olarak askin nur yengi tarafindan, daha sonra ebru polat adindaki detone canli tarafindan seslendirilmistir.

askin n: http://ayisozluk.com/lnk/aldatt

ebru p: http://www.zapkolik.com/video/ebru-polat...
hamburabi kanunlarını örnek alıyordur.
benim yaşadığımı o da yaşasın kafasıyla hareket edilmiştir. ancak sizin yaşadığınızın zerre kadarını yaşamayacaktır. sizi zaten bitirmiştir kafasında. en hayırlı hareket yolları ayırmak olur.
yeni sevgisiyle yatmadığınız sürece pek intikam sayılmayacağı için kendinizi tatmin dışında hiçbir faydası olmayacak davranış biçimi.onun umurunda mısınız ki?öyleyse bile nerden bileceksiniz. sadece hayal dünyasında ona çektirdiğiniz belkide gerçekte hiç varolmayan acının tatminiyle avunacaksınız.en güzeli zaten hiç sevmediğini ve herşeyin yalan olduğunu kabul etmek.böylece size defalarca kez yalan söyleyen beş para etmez biri için kılınızı bile kıpırdatmaya değmeyeceğini farkedip iç huzura erebilirsiniz.