antalya müftüsünden eşcinseller hacca gidebilir fetvası

antaya müftüsü osman artan'ın 2015 yılı hac sezonu için düzenlediği toplantıda bir gazetecinin suali üzerine verdiği cevaplı fetva.

"böyle durumlarda kişinin müslüman olmasına bakılır. kendilerinin bir hatası kusuru veya herhangi bir şekilde tercihi varsa onlar allah ile kendi aralarında olan durumdur. gitmesinde bir mahzuru yok" şeklinde olaya yaklaşan artan; dindar eşcinsellerin merak ettiği bir sorunsalı da gidermiş oldu aslında. malum vakit namazlarını kaçırmayan, abdestim bozuluyor diye tokalaşmayan tonla eşcinsel var.

bu arada biraz zorlasan ve azıcık tadilatla tam bir sugar daddy olan artan, sakallı ve görmüş geçirmiş kıvrımlı surat yapısıyla gözüme nedense hoş geldi sanırım deliriyorum,* yolum antalya'ya düşerse soru sorma bahanesiyle makamında ziyaret edip baştan çıkarma planlarım var.*****

olgun ve dede sevenlere gün doğması demektir. emekli maaşlarının verildiği gün atm desteği de bi yere kadar.
bir kere adamın konuşmasındaki kelimeler yanlış ve saygısızca. öncelikle tercih değil yönelim. ikincisi ne yani eşcinsel olanlar eşcinsel gidip heteroseksüel mi dönecek?

benim de var inançlarım ama bunu yönelimim ile değerlendirmiyorum. nasıl bir heteroseksüel sorun çekmiyor, zina yaparken, severken düşünmüyor ise ben de düşünmemeyi seçebiliyorum. yani bizlere artı günah diye bir şey yok. sonuç olarak iki yönelime de aynı günah ve herkesin yaptığı kendine. yani eşcinsel dindarların bu kadar sıkıntı içerisine girmesine gerek olmadığını düşünüyorum.