arascan dönmez

13 temmuz 1988. aslen makedonyalıdır. marmara koleji radyo/tv gazetecilik anadolu lisesi'ni bitirdi. istanbul bilgi üniversitesi iletişim fakültesi sahne ve gösteri sanatları yönetimi bölümü'ndeki öğrenimini tamamladı. association for coaching'e bağlı fa coach academy'de bireysel ve kurumsal koçluk eğitimini tamamladı. yaşam koçluğunu topluluklara yönelik konuşmalar için kullandı ve kullanıyor. yakında çıkacak olan kitabı "başka bir hayat mümkün" kişisel gelişim üzerine ilk eseri olacak. performans sanatçısı olarak kariyer yapıyor. "ağustosta karla dans" "hadi gel domatesli pilav yapalım" ve "seks-siz" adlı performanslara imza attı. üç performansının da felsefesi ve alt metin okuması üzerine şu sıralar prof.dr zeynep sayın (imgenin pornogrofisi adlı kitabı ile biliniyor) kitap yazmaya hazırlanıyor.
son dönemde türkiye'de james dean denilince akla gelen tek isim. yakından gören bir çok kişi arascan'ın james dean gibi baktığını düşünüyor. suratının hatlı olması ve olgun gözükmesi ki bir o kadar çocuk çocuk duruyor onu james dean ile daha özdeşleştiriyor. devlet tiyatrosu oyuncusu suna selen'in dediği gibi fiziği yunan heykellerine benziyor. ve avrupa için xaiver dolan ne ise türkiye için de arascan o. kendi yaşamadığı bir ensesti yaşamış gibi yapıp sırf performansı bilinsin diye röportajları da performansının uzuvları yapan ülkemizin tek erkek performans sanatçısı ve en genç erkek performans sanatçısı. hadi gel domatesli pilav yapalım adlı performansıyla rus performanscı oleg kulik'e gönderme yapıp sahnede kakasını yapan tek oyuncu.
bu adamın derdi ne? arascan dönmez'le tuhaf bir röportaj...
http://metrosfer.com/bu-adamin-derdi-ne-...
ayı sözlük ikinci yazarlar zirvesi sayesinde yüz yüze de tanışma fırsatı buldum. bize sergilediği kısa performansından çok etkilendim. başarılıydı ve bu başarısının devamını diliyorum.
konuşmayınca çok tatlı görünebilen adam
son dönemde ares kıvanç dönmez adıyla takılıyor, yazdığı ve tanıdığı olan küçük medya sitelerinde öldüğünü yazdırıyor ve avusturya'ya gömüleceğinden söz ediyor. tabi bu karakterin ölmesi, yoksa gerçek bir ölüm yok ortada, isim değişikliği söz konusu olabilir. garip bir ego sahibi, kendi reklamını yapmaya ve yaptırmaya bayılıyor.