artı oy verme kriterleri

beni güldüren ve bana değişik bilgi veren kapar artıyı.
mesela ben bu sözlüğe çoğunlukla geyik yapmak için ve diğer sözlüklere göre kendimi daha rahat hissedebildiğim için giriyorum. benden daha bilgili büyüklerimin yazdığı cidden bilgi veren entryleri hoşlamadan geçmem. çoğunlukla geyiklere ve güzel tespitlere veriyorum hoşlarımı. romantizmden pek hoşlanan biri olmadığım için öyle romantik entrylere de pek hoş kullandığım söylenemez..bir de gününün minimum 4 5 saatini müzik dinleyerek geçiren biri olduğum için beğendiğim yeni sanatçı ve gruplara da hoş vermeden geçmem..
yaratıcı ve içten komikse basarım artıyı. ırkçı-ayrımcı-cinsiyetç, vs. değilse ve tutarlı bir düşünce ise aynı şekilde. illa benim fikrimde olması gerekmiyor ama akıllıca ve dolu ise tamamdır. fesatça, çirkefçe olursa yersin eksiyi. madi gullüm iyi hoş ama çirkeflikle karıştırmamalı.
başlık ya da konu ilgimi çekiyorsa şak diye onu bulur okur artılarım, benden kaçmaz. mesela deep house veya edm müzikle alakalı bir entry tarafımdan hoşlanmamışsa kesin sorun bende demektir görmemiş olabilirim. lakin hakkıyla artıyı alır.

ilgilenmediğim bir başlık, fikirlerini siklemediğim bir yazar ya da samimi bulmadığım bir entry ise ya hiç okumam ya da okusam bile oylama falan yapmadan geçerim. örneğin dizi entryleri, futbol entryleri, kötüniyetli yazılmış tahrik entryler, sözlüğe dönem dönem gelip giden ortadan kaybolan sonra tekrar dönen eğreti gelin misali hastalıklı yazar entryleri hayatta benden artı oy alamaz.