asansör

dar alanda kısa paslaşmaların zorunlu mekanı. kimin indiği, kimin bindiği belli değil.
filmlerden esinlenip her bindiğinde aklına gelen fantezi yeridir.
fantazi ve filmlerin vazgeçilmez erotik mekanıdır .fobisi olanların fantazi durumlarını yaşayıp yaşatamayacağı kapalı kısa mesafeli taşıma aracıdır.
camlı değilse, 10. kattan sonrası işkence gibi gelir. fenalıkta geçirilebilir bunun içerisinde.
tamamen birbirine yabancı insanlar bindiğinde insanların birbirlerini süzdüğü ve yargılayıcı bakış miktarının tavana vurduğu yerdir, ötesi yoktur. <br>bunun yanı sıra sevişmek için kullanılan bir mekandır.
aslında çok heyecanlı bir mekandır neler olacağını bilemezsin <br> <br>hele biraz çekingensen ve ve ve yanındakinden hoşlanıyorsan ayvayı yemişsin geçmek bilmez o 3 dakika tavana bakarsın yere bakarsın olmaz nereye bakacagınızı anlayamazsın <br> <br>aklından türlü türlü yaramazlıklar geçer o 3 dk da sonra o asansörde olabilecekleri dünürek asılacağını da çok iyi bilirsin aslında
alan itibariyle insanın sosyal anlamda mahrem(özel) mesafesinin(30-35 cm) ihmal edildiği alandır. bu mesafe aşıldığında insanlar rahat olamazlar, kasılırlar. o yüzden asansördekiler genelde donuk bakarlar, tanımadığınız insanlarla beraber kullandığınızda gülümserseniz karşınızdakinin tedirgin bakışlarını gözlemek mümkündür. <br> <br>evden çıkıldıktan sonra kontrollerin yapıldığı saçların tekrar gözden geçirildiği son kontrol noktasıdır, bu ritüelin ardından artık podyuma çıkmaya hazırdır insan.
en güzel öpüşme mekanıdır.
adrenalin sevenler için kısa kaçamaklar yapılabilecek (çok sarsmadan tabi ) mekanlardandır.
aile apartmanında yer alan asansörler genelde aylık yönetim toplantısının başlıca konusudur.
(bkz: çocukların asansöre işemesi)
bazen de asansöre binip daha fazla öpüşmek için 100üncü kata çıkıp aynen geri dönülür. bu sırada eğer asansör bir ivmeyle yavaşlamaya başlarsa lütfen kendinize çekidüzen verin, dudakları birbirinden ayırın. yeni asansör arkadaşları kazandınız. tebrik olasıcalar.* (bkz: yol arkadaşı)
yıllarca kapısı otomatik açılan asansör kullanıp, yine o yıllardan önce, yıllarca kullanılan teyze evindeki asansöre binilip, asansör durunca kapının açılmayacağını asansörün ışığı sönünce fark etmek gibi anlık salaklıklara gebe olabilen yukarıdan kaldırgaçlı apartman aracıdır.*
apartman sakinleri çocuklarının oyuncağıdır.
yukarı katlarda oturan ailenin küçük oğlunun dayanamayıp tuvalet ihtiyacını giderdiği yer
fantezi yapılması imkansız hale getirilen mekan. en kıytırık olanında bile kamera var artık. asansörde öpüşen dayılardan iranlı bir bakana kadar deneyen herkes bir biçimde ifşa oluyor. aman ha! aşka gelip dosta düşmana malzeme vermeyin.
çok oldu. başrollerini mustafa uğurlu ve arzu yanardağ'in paylaştığı ve mustafa altıoklar yönetmenliğini yaptığı 1999 yapımı bir film idi.
sevişilmesi uygun mekanlardan biriydi fakat artık değil. sanki çok sevişmişim gibi konuştum.
asansörde sevişmişlere gelsin.

(bkz:asansörde halvet fetvası)
fransızcadan dilimize geçmiş bir kelimedir. aslen 'ascenseur' olarak yazılıp bildiğimiz asansör diye okunur. fransızca ascendre yani yükselmek fiilinin +or eki ile türetilmişidir. tam olarak tanımı dikey ulaşım aracıdır.

halatlar sayesinde yukarı aşağı hareket sağlayan bu aracın max kg kapasitesi kapasite faktörüne göre normal taşıyacağı kg dan daha az olarak belirtilir. o yüzden kişi sayısını geçtiğinizde düşmezsiniz. old school asansörlerde ağırlık yapıcı olarak tuğlaların kullanıldığı çeşitleri mevcuttur.