patronun yegeni

Durum: 38 - 0 - 0 - 0 - 07.03.2012 05:24

Puan: 712 - Sözlük Kezbanı

8 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 2

ay a ayak basan ilk türk

"neil armstrong ur. ölmeden önce hasta yatağında soyunun bering boğazını geçen türklerden geldiğini öğrenmiştir.
ayrıca çantasından da çalıkuşu romanı ve ülker çubuk kraker çıkmıştır, naberrr.

zaman; bu sefer araklayamayacaksın buluşumu. marksın müslüman olduğunu, roma
ın piknik tüpünden çıkan ateşle yandığını arakladın ama bu defa değil."

kpss

kamu personeli seçme sınavı.

david gilmour

bugün; sıfat yetiştiremediğimiz pink floydun gitarist, vokalist ve söz yazarlarından david gilmourun doğum günü.

v for vendetta

çizgi romanı, filmine göre daha detaylı kesinlikle daha politiktir.
filmdeki v karakteri, kesinlikle daha insancıl, hümanist ve demokrat bir görüntü çizerken, çizgi romanda yer alan v, anarşiyi tek çözüm olarak gören, filme göre biraz daha acımasız, her yolu mubah gören, kısasa kısas yolunu seçmiş ve kesinlikle daha deli bir karakterdir.
filmle, çizgi romanın hikaye akışı kısmen aynı olsa bile, karakterlerin hayatları yapıları ve detayları daha farklıdır.

örneğin;
çizgi romandaki evey, parasızlıktan fahişelik yapmak zorunda kalır. sütlerin fingermanleriyle karşılaşır ve v ile yolları burada kesişir. ayrıca filmde chancellor adam sütler, çizgi romanda chancellor adam susan olarak geçmektedir.
çizgi romanda adam susanla ilgili daha fazla detay ve daha çok bilgi verirken, filmde ekranlarda görünen ve kişiliğini pek ortaya koymayan bir karakter olarak karşımıza çıkmıştır.

cemal süreya

ikinci yeni şair ve yazarlarındandır. üvercinka kitabı ile ikinci yeni sorgulanmıştır.

a clockwork orange

bir anthony burgess romanı. burgess ingiliz argosu denebilecek cockney dilini temel alarak "a clockwork orange" cümlesini bizlerle tanıştırmıştır. romanın dili özellikle ilgi çekicidir. zira roman boyunca bize hikayesini kendi ağzından anlatan alexin aslında henüz çocuk olduğu dil aracılığıyla epeyce vurgulanmaktadır. ki bu da onun davranışlarının ne kadarından bireysel olarak sorumlu olduğu sorusuyla bizleri başbaşa bırakmak amaçlıdır sanırım. burgess kitapta toplumsal düzenin çürümüşlüğünü biraz dolambaçlı bir yoldan bizlere anlatır. toplumun bu gençlere önerecek hiçbirşeyi yoktur. burgess hem ahlakı hem de onu yaratan toplumu incelemeye alır ki şahsi görüşüm romanın sonundaki alexin rehabiltasyonunu içeren bölüm bunun en önemli göstergesidir. roman alexin daha önce baskın yaptığı ve yazarının üzerinde çalıştığı romandan apardığı bir cümleyi "rehabilatörlerinin" yüzüne haykırmasıyla sonlanır. "hepiniz otomatik portakalsınız".

71de kubrick romanı film yapmış ama hemen her filmin de yaptığı gibi romanı kendi fikir ve tarzını uygulamak için bir arka plan olarak görmüş üstüne yepyeni birşey inşa etmiş çokta iyi etmiştir. film versiyonu burgess tarafından(hangi kubrick uyarlaması eserin yazarı tarafından beğenildi ki?) hiç beğenilmez.

back to the future

çocukken arada perşembe ya da cumartesi akşamları üç hafta ardarda yayınlanan ve her seferinde de heyecanla oturup izlediğim, yıllar sonra ise dvd setini gördüğümde fiyatına bile bakmadan aldığım, her canım istediğinde oturup repliklerini bile ezberlemiş olmama rağmen ilk kez izliyormuş gibi izlediğim gelmiş geçmiş en iyi filmlerden biridir.

turgut uyar

türk şiirinin en yalnız, en mutsuz, en umutsuz şairi.uzanıp kendi yanaklarından öpen adam. yalnızlığından zırnık koklatmaz kimselere. saymakla bitiremeyeceğim sebeplere binaen üstadım.

sigara

bırakılması en zon alışkanlıktır. bulunması çok kolaydır.

ayı sözlük yazarlarının penise verdikleri isimler

heteroseksüelliğin sonu mu

şuan itibarı ile muhabbet kralın da olan konudur.

foxleech

en popüler download sitelerinden premium hesabı var gibi download etmenizi sağlamaktadır. <br> <br>http://foxleech.com/

monster notebook

fokus bilgisayarın üretmiş olduğu türkiyedeki en performanslı notebook markası.

pulp fiction

john travoltayı hollywood alemine tekrar kazandıran 1994 yılı yapımı film. <br> <br>yönetmen: <br>quentin tarantino <br> <br>oyuncular: <br>john travolta (vincent vega) <br>samuel l. jackson (jules winnfield) <br>uma thurman (mia wallace) <br>harvey keitel (winston wolf/the wolf) <br>tim roth (pumpkin) <br>amanda plummer (honey bunny) <br>ving rhames (marsellus wallace) <br>rosanna arquette (jody) <br>christopher walken (captain koons) <br>bruce willis (butch coolidge)

yazarların yapmak istediği çılgınca şeyler

uzay gemisine akbil ile binmek. <br> <br>tanım: yazarlarımızın yapmak istediği çılgınca şeylerdir.

tumblr

sade ve kullanışlı bir blog sağlayıcısı.

montana

abd
in kuzeybatısında bir eyalet. <br> <br>başkenti helena, kısaltması mtdir.

18 ocak 2012 internet tutulması

internet e gelecek tutulmayı engellemek, interneti korumak amacıyla dünyanın her yerinden 1, 500 milyon kişinin imza attığı site. <br>sen de imzanı at, sen de internetini koru. <br> <br>özgür internet için ! <br> <br>18 ocak 2012 internet tutulması : <br>http://www.internettutulmasi.com/ <br>(bkz: sansürlere karşı internet tutulması) <br> <br>tutulma karşıtı imza kampanyası : <br>http://avaaz.org/tr/save_the_internet/?slideshow

serdar ortaç

bearwww

bir eşcinsel olmadığım halde, hayat damarları bu siteye bağlı olan bir arkadaşım ile birkaç defa takılmışlığım olmuştu. <br>eşcinsel olanlar için takılınası bir arkadaşlık sitesidir.
  • /
  • 2
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 38

sözlüğü forumlaştırmak

yeni üye olanların sözlüğün formatını öğrenip özümseyene kadar alışkanlıklarından dolayı sıkca yaptığı yazılı davranış biçimidir.

pizza bulls

piyasada türk damak yapısına en uygun pizzacı kendileridir.

söylenebilecek en acımasız sözler

artık tek başınasın. <br> <br>burada artık kelimesi yenilgiyi simgeler. bir şeyler yaşanmıştır, hani şu hiç yoktan tecrübe olur diye atıldığımız, sonunda elimize yüzümüze bulaştırdığımız cinsten bir şeyler. tek başınalık da duru bir biçimde gerçeği. daha kötüsü ise bu sözü size söyleyebilecek kişi olmaması durumudur. o zaman iş başa düşer ve bu acımasız itiraf biçimini alır.

sözlüğü forumlaştırmak

yeni üye olanların sözlüğün formatını öğrenip özümseyene kadar alışkanlıklarından dolayı sıkca yaptığı yazılı davranış biçimidir.

gece yarısı ateşlenen sigara

her ne sebepten olursa olsun gecenin kalbinde soyulan hislere tercüman olan sigaradır.

seri eksi oy veren ezik

daha burada başıma gelmese de yıllar yılı gözlemlediğim kadarıyla hedef kitlesini genelde şu üç tip grup oluşturur: <br> <br>1)kişiliğine gıcık kaptıkları (son entrylerini sıradan geçirir) <br>2)gıcık kaptığı başlığa entry yazanlar (örneğin galatasaray başlığı gibilere olumlu yazılanlar) <br>3)kıskanılacak kadar iyi yazanlar (harbi ibnelik olsun diye eksi verir) <br> <br>hayatın renklerinden biridir, sayıp sövdüğünüz kadar sevin sayın kendisini.

turgut uyar

türk şiirinin en yalnız, en mutsuz, en umutsuz şairi.uzanıp kendi yanaklarından öpen adam. yalnızlığından zırnık koklatmaz kimselere. saymakla bitiremeyeceğim sebeplere binaen üstadım.

bearwww

bir eşcinsel olmadığım halde, hayat damarları bu siteye bağlı olan bir arkadaşım ile birkaç defa takılmışlığım olmuştu. <br>eşcinsel olanlar için takılınası bir arkadaşlık sitesidir.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.