ay büyürken uyuyamam

balıkesirin bir kasabasında izmirden göçen bir ailenin yaşadıklarını konu edinen film.. eşinin eşcinsel olduğunu anlayan kadın ve 2 kızının mahalle baskısı sonucu yaşadıkları anlatılıyor.. müzikleri hoş, kurguda ciddi eksiklikleri olan vasat senaryolu bi yapım..
"ayhh büyürken uyuyamam" diye okunduğunda kulağa hoş gelen bir lubun atasözü.. <br>(bkz: kaynak götüm)
sadece müzikleri güzel olan saçmasapan film.
iyi bir hikaye, berbat bir son diye kısaca anlatabileceğim bir film. oyuncu kadrosunu gördüğümde oha dedim. ama bir halt olmamış. o saçmalık olur da son 5 dakikasında mı olur. 1.5 saatimi o filme verdim ben. senaryo da teknik sorunlar kesinlikle var, bunu farketmek için normal bir izleyici olmak yeter. resmen samanyolu dizilerinin tam tersinin uygulanmasıydı. yer sarsıntıları falan. çok amatör yahu. en son otobüs sahnesinden zaten bir şey anlamadım
türk toplumundaki cinselliği anlatıyor. eşcinsel baba ve çevre öğrendikten sonra evi terk edişi. devamında karısı ve 2 kızının başına gelenler.

şuradan izlenebilir;
"hapse girene kadar her şey normaldi. hapisten çıktıktan sonra..." kısmından sonra izlemeyi bıraktığım film. zaten senaryo çok kötü yazılmış. sırf ismi hoşuma gitti, konusundan bir adet "gey baba" var ve oyunculuk başarılı diye izleyecektim.
ay büyürken uyuyamam = vakit kaybı x kaybettiğiniz vakitte yapabileceğiniz faydalı şeyler
2011 yapımı film. senaryo cidden çok kötü yazılmış. kurgu ve çekimler çok amatör. özellikle mi böyle yapıldı bilmiyorum. yani ciddiye mi almak lazım yoksa kara mizah komedi olarak mı izlemeli, netleştiremedim. oyuncu kadrosu da gayet iyi. bu oyuncular böyle bir filmde oynamayı neden kabul etmiş olabilirler, onu da pek anlamlandıramadım. sadece eşcinsellik teması da içerdiği için sonuna kadar katlandım diyebilirim. şerif gören'e de bu filmi yakıştıramadığımı belirtmek isterim. tamamen cinsellik, ilişkiler, sikiş, sokuş üzerine yapılmış başarısız işlenmiş bir film olarak kayıtlara geçmiş durumda.

fragmanı: