ayı sözlük istanbul ilik bağışı etkinliği

tek bir tüp kan bağışı yaparak, dünyada ihtiyacı olup, ilik bekleyen insanlara umut olabiliriniz. haydi kan bağışına..

çapa tıp fakültesi ilik ve doku nakli merkezi

13/04/2012 tarihinde saat:08:00 itibarıyle tüm gün sürecektir.
aslında hayatım boyunca bir kez de olsa arkama bakıp ulan ben iyi bir şey yapmışım demek isterim, eğer birkaç yazar da etkinliğe katılırsa gelebilirim. ama kafamı kurcalayan bir soru var durumla ilgili. eşcinsellerden kan bağışı kabul edilmediğini biliyorum, aynı durum ilik bağışı için de geçerli mi?
bir bilenden * aldığım bilgiye göre eşcinsellikle ilgili bir durum yokmuş ilik bağışı yapmak için. eğer bir adet de olsa, yazar bünye etkinliğe katılırsa hastanelerden ve bürokrasiden nefret ediyor olmama rağmen ben de katılırım.**
eşcinsellik ilik bağışına mani değildir. *. kan bağışı da bi sorun değil aslında. sadece riskli gruba giriyorsun. senden bir ünite kan toplamaları sonra onu incelemeleri teste tabii tutmaları falan derken binlerce lira*harcıyorlar. bu nedenle riskli kişilerden kan bağışı kabul etmiyorlar. bir de bu parayı ahrcayıp risk faktörünü fark etmeyip kanı ihtiyacı olan birine nakil de ediyorlar.

kişisel görüşüme gelince, bence ilik naklinde kalıtsal olmayan hastalığı donörden alıcıya geçirme ihtimali bazen düşük. eğer sizden iliği popnuza iğne * sokup leğen kemiğinizi delerek alıyorlarsa o çok kanlı bir şey oluyor ve inceleyip ilaçlayıp allayıp pullayıp kataterden basıyorlar galiba. öyle olursa grip mikrobu bile geçer gibi geliyor bana.

ama günlerce büyüme hormonu iğnesi yiyip sonra büyüyen ve oynaklaşan özel hücrelerinizi topluyor ve sonra azıcık da olsa araya karışan kandan ayırıyorlarsa bir şey olmaz bence.

ama siz yine de doktora danışın.
çok faydalı bir aktivite lakin insanlara yöneltilen sorular ile direk size hastalıklı insan muamelesi yapılması beni soğutuyor bu bağış olaylarından madem ki ben gözlerinde hastalıklıyım kanımada ihtiyaçları olmasın demekten alıkoyamıyorum. üstelik ülkemizde istatistik olarak gay toplum hiv pozitiflerde en az grubu teşkil ediyorken bunu hastanelerin göz ardı ederek bu yaklaşımda bulunmaları kabul edilir gibi değil. ülkedeki homofobik ve ayrımcı tavırlara maruz kalmadıysanız bunu tatmak için en uygun eylem
katılımın yüksek olacağını bildiğim için, sabırsızlık ve mutlulukla beklediğim etkinlik.
katılımın beklenilenin altında gerçekleştiği etkinliktir.

kan verenlerin dark bear'la bir gece geçireceği vaad edilseydi, kişi sayısında patlama yaşanırdı diye düşünülen etkinliktir.

allah kimseyi bir tüp kanı aramakla meşgul edip yorup üzmesin.

(bkz: ayıp sana sözlük)
herşey minik ardanın yaşaması içindi. bugün haberini aldık. ardamızı kaybetmişiz.

bir damla kanı çok görüp, benim davet ettiğim etkinliğe katılmayan ayıcanlar.. siz insan mısınız?

kızılayın kan bağışlarında eşcinselliği sorguladığı için buna bozulup, ilik bağışı için bir damla kan vermeyen überseksüel ibneler. aferin size. umarım sizde sevdikleriniz için bir damla kan aramak zorunda kalmazsınız. bu sözlükte olduğum için utanıyorum. siz çiftleşi durun. onu bile beceremiyorsunuz ya.