ayı sözlük yazarlarının hala ayı sözlük'te yazması

düz mantık kurarsak ayısözlük yazarları başka bir sözlükte yazamaz dimi? öyle, evet.
lgbtt komunite icin su siralar turkiyedeki en aktif birlestirici portal olmasi, insanlarin bildigimiz stk websitelerine girip statik olarak bilgi almasindan ziyade kendi kisisel katkilarini yapabilecegi bir ortam olmasi gibi sebeplerdir.
eksi sozlukte yazar da olunabilir ayni anda mesela. ha, bazi insanlar escinsellerin ayni sehirlesmedeki gibi websiteler araciligi ile gettolasmasini dogru bulmayabilir. ayi sozluk gibi lgbtt websitelerinden ziyade suradaki yazarlarin yarisi eksisozluk gibi genel bir sozlukte aktif yazar olsa farkindalik daha da artar toplum olarak, sesimiz sadece birbirimize degil heteronormatif duzlemde dusunen insanlara da ulasir mantigi da gecerli.

sanki ayi sozluk kusursuz herkesin dayanistigi bir ortam mi? hayir. kocakari ruhlu turk toplumunun kalitesiz ibne bir yansimasiyiz adeta. birbirinin arkasindan konusup onunde diz cokup sakso cekenler mi dersin, orada burada insanlari taciz edip bunu sosyal bilime katki olarak goren tipler mi dersin, kendisini sirf gay oldugu icin dislayan olgulara (din devlet millet irk dil) hizmet ettigini sanip milleti yargilayan ve sirf kendi ile kalip zayifligini disa vurmamak icin kraldan cok kralci olan embesiller mi.. seks olgusunu ve sikinin kalkma katsayisini hayatinin en buyuk basari kriteri sayip sabahini aksamini sik got meme uzerine gecirerek 15 yas evresine takilmis cogunlugun oldugu gercegine deginmiyorum bile.

ama ne olursa olsun, kendimizi ifade etmemiz icin kolektif bir ortam var ve bu, icinde bulundugumuz durumun rezilligini degistirmese de bu durumu gelistirmedikce veyahut alternatif bir ortam sunmadikca katki yapmaya deger kisisel olarak.

falan filan sekerim.

doğal bir sonuç ama eksik bir önerme gibi görünmektedir. sanki asıl anlatılmak istenen: ayı sözlük yazarlarının hala sadece ayı sözlükte yazması gibidir. fakat bu bile bir sorun olmaktan uzak, doğal bir şeydir. sonuçta hissettiklerimiz ve ideallerimiz noktasında lgbt bireyler olarak pek çok ortak noktamız vardır ve bu açıdan sözlüğümüz bizim için en uygun yerlerden biridir. (tabi genellerken bizi tanımak isteyen heteroseksüel yazarlarımızı da gözardı etmemek gerekir. neticede sözlük herkese açık bir platformdur.)

aslında bir çoğumuz toplumumuzda azınlık olan bir takım değer yargılarına sahip olduğumuz için şanslı atfederiz kendimizi. en iyi ne yenir, ne içilir, nerde ne bulunur, ne okunur, nasıl davranılır... gibi konularda sahip olduğumuz bilgiler neticesinde gelişmişlik timsaliyiz. hadi iyi hoş güzel ama yaşayışımızla güzel bir noktada olmaya çalışan insanlar olarak, toplumdaki kimliğimiz konusunda ne yapabiliriz? krem dö la krem alışkanlıklarımızı, keyiflerimizi 1. sınıfmışçasına yaşarken, toplumun çoğunluğunun bizi hilkatgaribesi olarak görmesini göz ardı ettiğimiz bir tür tesettürümüz mevcut. bu da tezatın dik alası olarak daima bizi zorlamaktadır.

zaman içerisinde sözlüğü cazip bir hale getirdik elbette. ama bunu cazibeden daha farklı yönlere çekmekte biraz zorlanmaktayız. sonuçta toplumda belli başlı kurtarılmış bölgelerimizde istediğimizi yaşayıp duruyoruz ama bu denli pasif yaşayışla kendimizi baltalıyoruz. bizden olan, bizi destekleyen stk'ların, yazarların, düşünürlerin yeteri kadar arkasında duramıyoruz. onların seslerini ve onların nezlinde kendi sesimizi gürleştiremiyoruz. bu elebtteki çok kolay bir şey değil fakat korktuğumuz kadar da değil. hayatımız hakkında söz sahibi değil sadece seyirci olmamız haliyle dokunuyor insana.

bu lafları burda edip bu konuda kendimi sıyırmaya çalışan tuzu kurulardan değilim. hepimzin olduğu kadar bunun vebali benimde boynuma. velhasıl kelam başlık çerçevesindeki muallakta kalan ama boş yerleri düşündüğümüzde ortaya çıkan sonuç budur.
yazarın sözlüğünden duyduğu memnuniyeti tanımlayan kelimeler öbeğidir.
buradaki yazarlar başka bir sözlükte yazıyor olsaydı o zaman ayı sözlük yazarı olmayacaklardı ki. o zaman şunu da söyleyebilir miyiz? ''ekşi sözlük yazarlarının hala ekşi sözlükte yazması'' *
ilk ve tek yazı yazdığım sözlük (bkz: ayı sözlük )
yazmak için binbir ritüele ve onay sürecine gerek olmadığı ve kendini rahatça ifade edebildiğin bir yer olması hasebiyle ayı sözlüğe girilip çıkılamama durumu.
diğer sözlükler tırt olduğu içindir.
eski ayıyız ve ayı seviyoruz nerede yazacağdık demekten kendimi alamadığım
eşeğin sikinde mi yazalım yer gösterin orda yazak he.
bkz duygusal boşluk

benim için böyle zamanlarda bir şeye sarıyorum. o an önümde yeni beni heyecanlandıran dopamin salgılatacak ne varsa o.