bdp milletvekili sırrı süreyya önder'in çevre duyarlılığı

sırrı süreyya önder, sözde müslümanlara unuttuklarını hatırlatan kişidir.

"hz. peygamber insanları ağaç dikmeye ve mevcut ağaçları korumaya sevketmiştir. onun ağaç dikmeye sevkeden, ağacın çevre ile ilgili ve ekonomik değerini gösteren pekçok hadisi vardır.[764] bazı ağaçlara ve özellikle hurma ağacına özel bir ilgisi olduğu bilinmektedir. hz. peygamber, bizzat kendisi ağaçlandırma faaliyetlerinde bulunmuştur. ormanlar te'sis etmiş, mevcut ormanları korumaya önem vermiştir. bir defada beş yüz hurma ağacı dikmiştir. eski bir orman yeri olan zurayb mevkiini yeniden ormanlaştırmıştır. bu bölge bu olaydan sonra, orman anlamına gelen "el-ğâbe" adıyla anılır olmuştur. belirli bölgeleri özel koruma altına almıştır. bunlar harîm (veya haram) ve himâ, yani yasak, korunan bölgeler olarak adlandırılmıştır. buralarda ağaçların kesilmesini, ot yolunmasını, kuş ve diğer hayvanların avlanmasını yasaklamıştır."
adamın hası olduğunu bir kez daha gördüğümüz istanbul 2. bölge milletvekili.
sadece milletin değil, ağaçlarin, havanın, suyun, toprağın, kısacası üzerinde yaşanan memleketin de vekili oldugunu, bunlara sahip çıkmadan, vatan millet sakarya edebiyatı yapanlarin suratina çarpmistir.
mecliste milletin vekili olmanın hakkını veren çok ama çok az sayıdaki insandan birisidir.
zamaninda, türkiyede bir lgbt yürüyüşüne katılabilme cesaretini göstermişliği de vardır ki, o günden beri gönlümüzdeki yeri ayrıdır.
fikirlerin ve duaların değişebileceğine dair bir link. kısaca başbakan erdoğan'ın çiller döneminde yapılmak istenen 3. köprünün yapılmaması için ettiği duayı kapsıyor. ne diyelim inşallah yapılmaz.

http://www.gazetea24.com/haber/basbakan-...
hiç kimsenin susturulması taraftarı değilim, konuşsun tabii ancak çevreci kişiliği ne kadar taktire şayan olursa olsun bdp ye üye olan hiç kimsenin (kürt demiyorum bakın bdp li diyorum) türkiye çıkarları için çaba sarfettiği fikri bana inandırıcı gelmiyor. ister çevreci eylem olsun ister başka birşey ben altında illaki bir fitne arıyorum. gerçekten türkiye yi seven, bütünlüğünü isteyen bir insanın bdp de yeri yok tıpkı apo bayraklarının da taksim de yeri olmadığı gibi. ne zaman bdp yle bağlarını koparır benim gözümde adam mertebesine ulaşır.
pkk ve türevlerini sempatik göstermeyi amaçlayan insanların bilinçaltlarını farkında olmadan yönlendiren sempatik adam.
gezi parkı eyleminin siyasal platforma taşınmasını sağlayan kişidir, sırrı süreyya. ne kadar bdp'yi sevmeseniz de kepçelerin önüne kendini atıp gezi parkı yıkımını durdurması aşkına saygıyı hak ediyor. taksim platformunun önceki gün ona konuşma fırsatı tanımaması tam anlamıyla nankörlüktür.

tanım: değinildiği üzere, çevreyi, onu korumak için kepçeyle burun buruna gelecek kadar sevmektedir. bu da çevre duyarlılığının gelişmiş olduğunu göstermektedir.
önderi atatürk olan bir milletin ağzından bir bdp li ye 'önder' denilmesi tuhafıma gidiyor ne yalan söyleyeyim. on numara kişiliği ya da çok büyük bir çevreci olması mensubu olduğu partiyi görmezden geldirtemez. gerçekten adam olanın o partide işi olmaz.