bear pride

ayı onuru anlamına gelir. aynı isimli, ayılık hareketiyle özdeşleşmiş bir ayı bayragı ve özel bir ayı günü mevcuttur. bear pride bayragı seattlede bulunun spags adlı ayı barından alınmıştır. bayragın 6 rengi vardır. mavi gökyüzünü, yeşil yer yüzünü, bu iki renk arasında kalan beyaz kutup ayılarını, siyah siyah ayıları, kahverengi kahverengi ayıları yeşilde dünyayı temsil eder. bayrak ise yerle gök arasında yaşayan ayıları anlatır. altın sarısı pençe ayı kardeşligi ve ruhunu temsil eder. bear pride günü/yürüyüşü periyodik olarak, dünyanın çeşitli bölgelerinden ayıların, ayı grup ve organizasyonlarının katılımı ile her yıl yapılmaktadır. ayılık onuruna sahip çıkmak, escinsel bilinci diri tutmak, escinsel haklarını vurgulamak, ayı hareketi içinde dayanışmayı, iletişimi arttırmak ve tabiki eglenmek amacıyla organize edilmektedir.
bu yıl 1 temmuzda taksim meydanında gerekleşecek yürüyüştür. sözlük olarak bizde küçük bir grup olarak katılmalıyız düşüncesindeyim ve bununla ilgili zirve etkinliği oluşturuyorum.

detaylar buradan takip edilebilir.

http://www.facebook.com/events/279603965449533/
bu sene ayı onur haftasında ayı sözlük, istanbul ayıları ve türkiye ayıları, istanbul pride komitesi için bir destek partisi düzenleyecek. partide biz de organizasyona nacizane elden ne gelirse destek verebileceğimizi belirttik. ilerde detaylanacak ve parti sonrası akabinde de gay pride 2013 e de etkin bir şekilde ayı sözlük olarak katılabiliriz diye düşünüyorum. baharın yaklaşmasıyla artık hareketlenmeler başlasın öyle değil mi?