bedri baykam

bedri baykam 1957 yılında ankara'da dogmuş olan ressam, sporcu, siyasetçi, yazar,
oyuncu her alanda işini en iyi şekilde yapan muhteşem kişiliktir. yeni dışavurumculuk akımının öncülerindendir. taksim'de bulunan piramid sanat'ın (2006) kurucusu olan sanatçı, çalışmalarını istanbul'da sürdürmektedir.
sanatçı ve aydın bir kişilik. yazarlığı da vardır. "kemik" adlı romanını önerebilirim.
yıllar önce sanırım ist./ortaköy'de işlettiği bir parda yarı çıplak hatunlara çamur güreşi yaptırmaktan, ergenlikte yaptığı bir masturbasyonun kalıntısı olan sperm lekeli peçeteyi saklayıp, yıllar sonra bu kurumuş sperm lekeli peçeteyi sergilemeye ve daha neler neler... inanmayana google bir tık kadar yakın! velhasıl-ı kelam, ilginç bir kişiliktir.
bir ara bıçaklanan adam. o aralar bu video efsaneydi.

buna resim sanatçısı diyen kişi resim sanatından anlamıyordur. adeta resim sanatına hakaret gibi çizdiği tabloların yüksek fiyata satılmasının tek nedeni isim yapmış olması ki medaya sektöründeki tanıdıkları sağosun isim vermeyeyim şimdi. edebiyatı hakkında bir yorum yapamam ama lütfen resim sanatçısı demeyin. ressam olabilir, siyasetçi olabilir, yazar olabilir. nice resim sanatçıları var türkiye de yıllarca uğraşıp çıkardığı eserleri bedri baykam'ın spermli peçetesi kadar değer görmedi. yazık