borderlands 2

borderlands'in ikinci oyunu. online coop özelliğiyle ilk oyundaki yalnız ortamından çıkıyor ve arkadaşlarla oynanabilen* aksiyon dolu manyak bir oyuna dönüşüyor. yine tek başıma oynadığım için yarıda bıraksam da hikayesi ilk oyuna göre çok daha belirgin. handsome jack adlı psikopat bir şirket sahibi pandora'yı ele geçirmiş, vault hunterlara ve direnişe savaş açmış durumda. biz de bir vault hunter olarak pandora'nın en büyük psikopatıyla savaşıyoruz. villain olarak çok başarılı jack. mizahı yetiyor tek başına.
karakterlerimiz değişiyor bu oyunda. 4 karakteri 4 arkadaş oynayabiliyor coop olarak bu sefer.
maya: geçen oyundaki lilith gibi bir siren.
salvador: assault rifle'lar, shotgunlar, büyük silahlar kullanabiliyor. daha da eğlencelisi iki eline de silah alabiliyor.
axton: asker karakterimiz. taktiksel oynamak için ideal. turretlar kurabiliyor.
zer0: en yaratıcı karakter sanırım oyundaki. andorid gibi bir şey yanılmıyorsam. assasin kendisi. kılıcıyla yakın dövüş uzmanı ve sniper aynı zamanda.
(bkz:borderlands) serisinin 2. oyunudur. bundan sonra (bkz:borderlands pre sequel) ve (bkz:borderlands 3) çıkmıştır. bence serinin en iyi oyunudur. karakterleri, hikayesi, oynanışı ve ek paketleri çok başarılıdır. grafik tarzı ve fps rpg öğleri ile benim için en iyi fpslerde başı çekmektedir.
borderlans 2 de cüceyi kullanmıştım kısa boylulara karşı ilgim var ama ondan değil tabikisi yeteneğini birini öldürdükçe uzatması :d uzuyorrr.
borderlands 3 te de psikopat robotlu ablayı kullanıyordum ama arkadaşım olmadığı için artıkın oynamıyorum no man's sky denilen illete başladım kurtarın beni bu illetten.