burak kut

hakan peker'in plak şirketinden çıkan 1994 tarihli benimle oynama-bebeğim albümü ile hayatımıza giren pop şarkıcısı.

sezen aksu desteği ile ara ara küllerinden doğan kah batan kah çıkan şarkıcı elbette bir tarkan ya da kenan değil. ancak " tarkan ve kenan otobandan gittiler ben sahil yolunu tercih ettim." demesi hadi ordan dedirtiyor. sanki ucuz ya da yollu olma suçlaması var gibi. ben de otobandan giderim mesela, sahil yolu sevmem ben de yollu oldum zahir. tarkan ve kenan doğulu öyle büyük ki böyle bir açıklamaya yanıt dahi vermeyeceklerdir tabiki.
son albümü sevginin her halini geçen ay çıkaran ve bu albümde eski burak kut şarkılarının tadını bulduğum (özellikle kalbim boş) bir zamanların bebeto lakaplı şarkıcısı. rock on broadway müzikalinde müthişti. askere gitmeden önce adı kenan doğulu, mustafa sandal, tarkan klasmanında geçen, sonrasında gerek kendi tercihleri gerek vurucu şarkı bulamamasıyla eski popülaritesini bulamayan şarkıcı.
ferda anıl yarkın klasmanında şarkıcıdır. o ne kadar olduysa bu da o kadar olabilmiştir.
hüseyin bolt ile yarışır
daha ikinci albümü nereden geldim nerelere gideceğim ile çöküşe geçmiş sahil yolcusu popçu. ha güzel şarkıları olmadı değil elbet ama biz de o kadar salak değiliz.
çocukluğumun şarkıcısı. bebek yüzlüydü, aynı zamanda zengin piçi havaları vardı. hani hem böyle tatlı hem de üstten bakarmış gibi. kızlar hoş bulurdu, hani belki hoş olabilirdi ama benim için sıfır seksapeliteydi. o dönem türkiye'de meşhur olan eduardo capetilloya benzetiliyordu ama eduardo bu arkadaşa basardı bence her türlü.
ne tatlı adam be. bayağıdır ortalarda görünmüyor. sanırım müzik kariyerine baba olmak daha ağır bastı.
bu ülkedeki en özel erkek seslerinden biri olduğunu düşündüğüm,popüler işlerinin hiçbirisini sevemediğim,gün geçtikçe unutulmasına ve piyasadan silinmesine üzüldüğüm,keşke müzikallerden parçalar,operalardan aryalar seslendirdiği bir albüm yapsa diye beklediğim şarkıcı.