cahil insan

kısaca okumamış, eğitim görmemiş insan. ama en kötüsü cahil kalmayı tercih edenlerdir. bu grup hayat önlerinden akıp gitse bir an durup bakmazlar, yeniliklere tamamen kapalıdırlar, artık her şey için çok geç olacağını düşünürler. cahil bırakılmışlar haricinde cehalet aşılabilir bir kavramdır. bakmakla yetinmek yerine görmeyi deneyenlere.
öğrenim durumunda en altta cahil yazıyor çok güldüm *
cehalet en büyük mutluluktur düsturunu pratik hayata aksettiren insan modeli olup okumanışının yanında diplomalısı da bolca mevcuttur. var olanı anlamlandırma, sorunları görme, yenilikleri kabul etme gibi yetilerden yoksunlardır. banane'ci, her koyun kendi bacağından asılır'cı ve bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın'cıdır.
bir de bunların okumuş tipleri vardır hep başının dikinde olup birebir insan ilşikilerinde bile kariyerle karekteri karıştıran tipleri vardır, düşmanıma bile dilemem. ağzınla kuş da tutsan yaranılmıyacak tiplerdir. kireç döküp yakılmaları lazım yeni nesil insanlığı kurtarmak adına. düşmanıma bile dilemem
ewet en kötüsüde bi sürü okul bitirip sığır gibi emperyalizme hizmet etmek ve kendine ait düşünce ve yargılar oluşturamamak tır asıl cahül bunlardır nereye çeksen oraya gider bir de zaten okuduğu okullardan bahsediyosa he gardaş tamam adamsın 10 numrasındeyip ufaktan yol alıcaksın
çok konuşur.
bilmediği her bok hakkında ansıklopedilere sığacak kadar konuşur ama ancak bir satırı doğrudur.ve kaynağı belirsiz bir öz güveni vardır.bu özgüvene birde ego patlaması eşlik eder çoğu zaman.bozuk tuvalet musluğu gibidir susturamazsın ve canını sıkar.
çoğu zaman ezilen insandır. ilime yanaşması gerekir.