çak bir selam

ayşe hatun önal'ın sonun da kendini gösterdiği şarkısı. evet elektronik yaparken de kendini göstermişti ama vokal olarak çok zayıftı kanımca, ama bu şarkıda vokalini epey bir geliştirmiş. tek yenilikle kalmamış elektrodan pop'a geçiş yapmış. ya sadece yoklama amaçlı ya da böyle devam edecek. herkes hande bakkal müziğine geri döndü bozdu demişti bakalım ayşe hatun için neler denecek. bu hali de gayet hoş ne yaparsa yapsın sevilecek durumda benim için bu saatten sonra.

--- spoiler ---

eskiden değerimi bilememişsin, vah vah vah.

--- spoiler ---
anam ben bu şarkıyı neden bu kadar geç dinledim ki? dediğim ahö teklisi. klip biraz the national fanfare of kadebostany grubunun walking with a ghost klibini anımsatmıyor değil tabi. çok eğlenceli lan.
ayşe hatun önal ' ın eğlenceli bir o kadar da müzik kalitesi yüksek parçası. radyoda ilk dinlediğimde '' gökçe mi lan bu acaba?''diye düşündüğüm , ''sen de bana'' kısımlarında ''aslında burada sesi ajda' yı da andırmıyor değil.'' dediğim ahö olduğunu öğrendiğim de koca bir hassiktir diyoruz hassiktir dediğim parçadır.
türk pop müziği sanırım 90lardan sonra hakkın rahmetine ulaşmış vaziyette. bunu en iyi sanatçılarımızın dahi türlü tarzları deneyerek bocalar halde belli bir müzik tarzı tutturamayıp gerisin geri 2 yıl içerisinde unutulan şarkılara imza atıyorlar. evet bir anlık hoşumuza gidebilen bir şarkı malesef tüketim toplumu haline evrildiğimizden midir, kapitalizmin süreçleri midir tartışılır, yitip gitmeleri üzücü. bu yüzden 90lardan bir sanatçının tekrar albüm yapmasına seviniyoruz ancak bir bakıyoruz ki o da aynı sürecin içinden geçiyor. bazıları iyi evet ancak fikrimce sessiz sedasız sanatını icra eden ve albüm yayınlayan, kar amacı gütmeyen sanatçılarımızın da desteklenmesi gerekiyor.
kolisiz kaşarların yardım nakaratı..
uzun süredir görmediğim dostlardan bahsederken kulaklarını çınlatmak istediğimde söylediğim söz kalıbı, "hadi ona da bir selam çakalım" gibi.
2014 fiba dünya şampiyonasına katılacak milli takım için marşa çevrilmiştir.tamam ritim uygun sözler idare eder ama kadının sesi gerçekten kötü.bari başka birine söyletseydiniz.