camide evet propagandası yapmak

cebimizden çıkan paralarla maaşları ödenen hocalar ve imamlar tarafından yapılan siyaset.

ateist bile olsanız üşenmeyip bu cuma namaza gidin, hutbeleri bir dinleyin cidden ibretlik şeyler duyacaksınız.
birçok camide yapıldığına dair videolar, bilgiler haberlere yansıyor. özellikle cuma namazlarındaki propaganda çığrından çıkmış durumda.

http://t24.com.tr/haber/eren-erdemden-ca...
bütün insanlığın ortak malı olan bu geminin delinip su almasına mani olmadıkları takdirde yukarıdakilerle aşağıdakiler hep birlikte helak olacaktır. ancak önlerine durup hikmetli bir yolla engel oldukları zaman sadece kendileri değil aşağıdakiler de batmaktan kurtulacaklardır. günümüzde birçok hata, hürriyet kavramının yanlış anlaşılmasından kaynaklanmaktadır. zira çoğu kimseye göre hürriyet, kişinin her yapmak istediğine sahip olmasıdır. ancak unutmayalım ki böyle bir anlayış hem kişiyi hem de toplumu esarete ve felakete sürükler.28 mart 2014 hutbesi
kulaklarım bu hutbeyi duydu neredeyse bir oy şu partiye oy vereceksiniz denmediği kalmıştı. muhalefet, özgürlükler gemi batırıyor dendi. laik bir ülke miydik biz? laiklik neydi acaba? 2014 ten bu yana pek bir değişen bir şey yok referanduma yakın artacaktır zannımca.
ibadethane ile siyasethaneyi birbirine karıştırmamak lazım. fikri olmayanlara siyaseti ve kendi görüşlerinizi dayatırsınız da, fikri olan insanları ibadetinden soğutursunuz. camiler akpnin malı değildir. parti binası da değildir. kendi kendine düşünme yeteneği olan insanların zaten referanduma verecekleri oy belli. düşünemeyenler için başkaları çok güzel düşünüyor bu memlekette.