cemal yıldız

13 mayıs 2014 soma maden ocağı patlamasında hayatını kaybeden genç. olayın gecesinde 15 yaşında madende çalıştığını amcasının bir röportajda söylediği maden şehidi. acılı amcasının ropörtajında kemal yıldız diye anladığımız ama asıl adının cemal yıldız olduğu ortaya çıkan maden katliamı kurbanı. irfan değirmencinin sabah haber kuşağında nüfustaki yaşının 19 olduğunu ortaya çıkmıştır. yayınında kimliğini ekrana taşmıştır. acaba çalışması için yaşı büyütülmüş müydü diye insan soramadan edemiyor. 5 kişilik bir ailenin 3 evladından biri. ailedeki tek erkek evlatlarıymış. her ne olursa olsun çocukluğunu madene ipotek etmesi gerken , çocukluğu zorunluluktan ertelenmiş minyon bir genç. minyon olduğunu vurgulamakta yarar var çünkü geçmişte dar alanlara ulaşılmak için hep bu tarz kişiler kullanılırmış. hani 1800'lerin ingilteresinde, fransasında, amerikasında minyon çocuklar ve kadınlar çalışırmış madenlerde.

15 yaşında olduğu haberlerine istinaden çalışma ve sosyal güvenlik bakanı istifa edeceğini açıklamıştı. neyse canım zaten asıl önemli olan bakanın istifa etmemesiydi zaten(!) vatan sağolsun(!)

(bkz: başımız sağolsun)
yaşının tartışmaları sürerken facebook hesabında 2011'de soma madeninde işe başladığını duyurduğu ortaya çıkmıştır. doğru ya da yanlış , her ne olursa olsun, en kıymetli yaşlarında gün yüzü göremedi işte. bundan daha acısı var mı?... hayat mı bu...

http://www.facebook.com/karikateist/phot...