dershanelerin kapatılması

yıllar öncesine dayanan bir hikaye olup ,ve yıllarca konuşulmaya , gündemde kalmaya devam edecek konu.farklı boyutları olan çok büyük bir pazar.#occupydersane
bir yandan dershane kapatmaktan bahseden milli egitim, diger yandan 4+4+4 gibi ogrencilerin daha cok dershaneye ihtiyac duyacagi sacmasapan bir sisteme gecis yapiyor. neresinden tutarsaniz tutun, ulke sinirlarimizda ki sozde egitimin aksakliklarini diger dunya ulkelerinde nadir gorebilirsiniz.
kapatılan dershaneler okul olacağından kapatma demeyelim de tabela değiştirme diyelim .bir şey değişmeyecek özel okul olur en fazla.
fethullah gülen'in kurşun asker elde etme ünitesinin eğitim kısmındaki kaynaklarını kurutma operasyonu. o kaynaklarla birlikte timsah gözyaşı akıtarak göz kaynaklarını da kurutması dileğiyle. din silah, eğitim silah,.. gel de savaşa hayır de.
tek başına uygulandığında faydadan çok zarar getirecek olan eylem. beraberinde okullardaki eğitimin kalitesinin artırılması gereklidir. eğitim kalitesini artırmak yerine daha da düşüren bir hükümet var şu anda. ayrıca;
(bkz: koyun)
(bkz: hülooğ)
(bkz: iyi uykular türkiyem)
çayımın çekirdeğimin yeni pezevengi... zevklen izliyorum valla saçmalamaları... hayır diğer taraftan kapatılsıncılardanım da... sebebi de politik değil - eğitim endişesi değil... hani kapatılırsa merkezindeki beş katlı binaların her on tanesinden dördü dersane olan yaşadığım şehirde nasıl bi kaos yaşanır onu merak ediyorum... yoksa sikimde değil... çocuk peydahlayıp yaptıklarını da einstein zanneden heterolar düşünsün*
insan sormadan edemiyor.

- bu öğrenciler nereye sıçacak?

elbette bu işin birçok yönü var ama samanyolu'nun haberlerini izlemenizi öneririm. dershaneler kapatılmasın diye ağlayan insanları görmeniz gerekir.
twitter da #dershaneyiegelenadalet hashtag iyle tartışılmakta olan konu.
samanyolu tv yi her acdigim da madurlarin zirladigi olay.yakinda evrimi curutmeye calisan belgesellerde ki aslanlari bile aglarken gorursem sasirmam.