dikkat homofobik çıkabilir

'' farklı insanları böcek olarak yorumlayıp ezmeye kalkanlar, üzerlerine sıçrayacak çirkefliğe de göğüs germek zorundadırlar ''. *

'' dikkat homofobik çıkabilir ''. ahahaha. sokakta, her köşe başında böyle bir uyarı görmeye ne dersiniz? ne komik olurdu değil mi? ama bunu onlardan korkumuzdan mı, yoksa giderek artan sayılarına karşı önlem almamız gerektiğinden mi koymalıyız tartışılır.

şu sıralar homofobiklik pek revaçta bebeğim. böyle aynaya bakıp bakıp '' acaba ben de mi gayim '' diyen herkesin feryat figan eşcinsellere saldırması pek moda. gizli eşcinsellik alameti mi acaba bunlar, yoksa kendi yaptıklarının üstünü örtme çabası mı bilinmez. rahat olun yahu, bu kadar drama, senaryo eşcinsel aleminde bile sevilmiyor.

bazı milliyetçi akımlarda rastlıyorum, şehitlerimizin bugünleri görme korkusundan dem vuruluyor. bunu savunan canlılar eşcinselliğin moda olduğunu zannediyor herhalde!!! sadece açık görüşlü insanlar sayesinde daha görünür olabiliyorlar hepsi bu. ayrıca geçmiş dönemlerde yaşayanların yediği naneleriz biz, onların sayesinde dünyaya geldik; aynı fikirleri taşımıyor olsak da.

şimdiki çocukların şöyle bilinmeyen bir problemi varmış!!! büyüyünce gay olmalarından korkuluyormuş, hatta bunu sesli dile getirmelerinden. büyüyünce gay olduklarını keşfediyor olabilirler mi acaba? korkmayın yahu, yataklarınızda rahat uyuyun... diyemeyeceğim. korunun, korunun, korunun. dünyaya artık yeni çocuklar getirmezseniz sorun kalmaz. yoksa eşcinsel bir çocuk daha dünyaya getirip, ileride '' anne, ben gay olucam '' demesini şaşkınlıkla karşılayabilirsiniz. şaka şaka!

yine bu homofobiklerin şöyle garip istekleri varmış: '' dünya üzerindeki tüm eşcinselleri toplayıp yok etmek '' . bu saf şiddet duygusunun nedenini bir yana bırakın, kendisini bile zor keşfeden, keşfetse bile kendine ya da çevresine açılmakta güçlük çeken, homofobik ve ataerkil bir toplumda olmanın utancıyla kendiyle barışma güçlüğü çeken hangi eşcinseli kovuğundan çıkarıp yok edeceksiniz. ya gizli eşcinselleri, ya '' acaba '' diyen kendinizi.

ayrıca bu tabelanın çok işlevsel olacağı bir konu daha. dini gerekçelerle kadınla erkeği haremlik selamlık diye ayıranlar şimdi de erkekle erkeğin, kadınla kadının biraraya gelmesinden korkuyor. böylece bu homofobikleri tespit edip kendi '' ahlakçılıkları '' eşliğinde kadınsız ve erkeksiz bir hayata kavuşturacağız. steril cam fanuslarında yaşayacaklar, böylece eşcinsellerden de sonsuza dek uzak kalacaklar.

(bkz: dikkat gay çıkabilir)
(bkz: maskeli ahlakçılık)
(bkz: betül aşık)