din dersine cami hocası girmesi

4 artı 4 artı 4 sistemi hala tartışıla dursun adamlar yavaş yavaş harekete geçmeye başlamış. az önce şöyle bir haber okudum gazetede 6d531 ve şaşırmıyorum artık böyle şeylere. siz okursunuz öğretmen olmak tek hayalinizdir. eğitim fakültesini bitirirsiniz ve can atarsınız tazecik beyinlere bilgilerinizi aktarmak için, ama önünüzde kpss diye bir engel bulunmaktadır. sınava girersiniz başarılı olursunuz ama atanamazsınız... din eğitimine hiçbir zaman karşı olmadım ama bu haber çok canımı sıktı. hiçbir pedagojik eğitimi olmayan ne olduğu belli olmayan insanların çocuklarımıza ders vermesi korkunç birşey... iyi uykular türkiyem... ne demişlerdi durmak yok yola devam diye... hızla ilerliyorlar dedikleri gibi...
korkuya mahal yoktur. haberin tamamını okuyup biraz yorumlarsak endişelerimiz geçecektir. din kültürü dersine bir tane caferi imam çağırmışlar ve bu imam caferilik senin alevilik benim anlatmış. din budur, ya da bakın buna inanacaksınız dememiştir herhalde. muhtemelen biz buna inanıyoruz, şu şu şu sebeplerden demiştir.

eşcinsellik üzerinden bir örnek verecek olrusak, cinsellik dersinde eşcinsellerle ilgili ünitede bir eşcinsel konuşmacı çağırmak kadar normaldir.
hocanın ''çocuklar cami bugün kapalı cemaati buraya toplayıp burda cuma namazını kılcaz erken çıkabilirsiniz'' diyebilme olasılığı olan bir durumdur
olmadı ama. biz de hep müdür ya da müdür yardımcısı girerdi din derslerine. öylesi daha güzel.
müslümanlık inancının radikalliğe yaklaştıkça pedofili olma oranının yükseldiğini düşünürsek imamların okullardan uzak tutulması gerektiğine inanmaktayım.
üreme konusunu bir porno yıldızının anlatması gibidir. (bkz: uygulamalı eğitim) hayvanların, bitkiler ve mikroorganizmaların da üreyebildiği göz ardı edilmiştir. tıpkı musevilik, hristiyanlık, deistlik, ateistlik, budistlik, agnostiklik ve diğer inanç meselelerinin din dersinin müfredatında olduğunun göz ardı edildiği gibi.
okullari kuran kursuna cevirme calismalarina ornektir. simdi din dersine girerler sonra turkce sonra matematik. belli mi olur, sasirmam.