dirty dancing

film sektörünün en seksi erkek karakterleri arasına girebilecek bir adet johnny castle içeren, baş rollerini patrick swayze ile jennifer grey'in paylaştığı 1987 yapımı film.

öncelikle şunu vermem gerek:- kesinlike johnny diye çağırırım.*

aslında filmin konusu çokta komplike değil. otelinde birinde alt tabakadan gelen ve full-time dansçı part-time escort olarak çalışan johnny castle'a otelin müşterilerinden zengin bir doktor kızı, baby olarak çağrılan son derece iyi kalpli kızın - ama grease'in sandra dee'si kadar saf değil, akıllı - hem aşık olması hem de dans partneri olması hakkında. filmin başında kız dans etmeyi bilmiyor.

1988 yılında time of my life şarkısıyla en iyi şarkı dalında oscar ödülünü kazanmıştır.

şarkı:film gerçekten güzel. bir kere boş bir film değil. hani ders veren ama bunu gözünüze sokmayan filmlerden. insan bu filmi izledikten sonra neden kendi jenerasyonu twilight ve fifty shades of grey gibi saçma sapan aşk filmlerine mecbur bırakılırken işin kaymağını ebeveynlerinin jenerasyonunun, 80 kuşağının yediğini merak ediyor.

ayrıca oradan bana bir porsiyon johnny castle gönderir misiniz?

bu film için fragman değil, en sevdiğim sahneleri paylaşıyorum:

ilki johnny castle'ın nobody puts baby in a corner repliğini söylediği sahne. bu replik american film institute tarafında en iyi 98. film repliği seçilmiş.bu da muhtemelen filmin en meşhur sahnesi, johnny ile baby'nin time of my life eşliğinde dans ettikleri sahne:(bkz: dans eden erkeklerin çok seksi olması)

(bkz: ayı sözlük yazarlarının depresyona girdiklerinde izledikleri filmleri)