dışarıdan belli oluyor muyum insanı

bana dışardan belli oluyor musun diye sorana; gay değil resmen kadınım hatta kadınlar kadını kadınım şeklinde cevap veriyorum böylece işler boka sarmadan herkes sessizce evine dağılıyor. lakin hamurunda dişilik olan en feriştah feminen olsam bile benden elektriği alan eleman sırf ben kendimi öyle tanımladım diye zaten çat diye benden vazgeçmiyor. kaldı ki karşımdaki kendini ne olarak tanımlarsa tanımlasın ben gördüğüme bakarım. aynen moruq aynen giden kezolar gitsin kalan sağlar bizimdir.
(bkz: millet koşun sözlükte linç girişimi var )

şimdi at gözlüğünü çıkartalım ve biraz daha perspektif düşünelim .. umarım dışardan belli oluyorumdur insanıyım çünkü iş hayatı , arkadaş ortamı , çevre ve en önemlisi aile nin kolay kolay ve hatta hiç kabul edilmeyecek bi durum içerisindeyiz . * sırf hayatımı daha özgür yaşayayım diyede bu güzide güzelliklerden vazgececek değilim ve ailemi kaybetme korkum var çünkü onlar benim için bu hayattaki en önemli kişiler . ve bu yüzden gizli ve saklı yaşamayı tercih ettik *. bu durumda neden karektersiz yavşaklar olalım ki , dışarıda avaz avaz ben eşcinselim diye bağırmadığımızdan mı ?
biz buna kaybetme korkusu diyoruz kardeşim , sizin için kolay olabilir yada aileniz tarafından desteklenebilirsiniz ama başka durumlarda mevcut
ve evet ben umarım dışarıda belli olmuyorum insanıyım
(bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz )
b:kııız gahbe naber ?
a:ay ne olsun apla hayat işte sen nasılsın?
b:iyi bende x nasıl görmüyorum bayadır ?
a:ben onla görüşmüyorum.
b:aa neden kankaydınız aq ne oldu ayol kocalarınızımı paylaşamadınız? ehueheheh
a:yok kız o şey biraz kadınsı.geçen normal(!) arkadaşlarla metrodayken karşılaştık. arkadaşlar kim bu top ne işin var onlar nerden tanıyosun dedi.bende şirketten tanıyorum diye zar zor kıvırdım apla.
b:kız sen ondan daha lubunsun ayol.bende ibneyim diye geziyorum walla sen kemal doğulunun bayrampaşa şubesisin be ehuhehe.
a:a aa * ne demek istiyorsun ? ben senini gibi geniş(!) biri değilim.hem ibne de değilim * geyim ben.lütfen benle doğru konuş elit ol kırsal.


b:ben

a:arkadaş erkeksi,sakallı kadın,kadınlar kadını.


yukarda ki diyoloğa bakılıp tez yazılır,sayfalarca sosyolojik çıkarım çıkar.gel gör ki bu tip ibnelere anlatmaya değmez.kadınsı düşmanlığının no fem hareketinin geldiği son nokta.daha sen aynı cinsiyet kimliğini taşıdığın biri için sırf aile-iş-sosyal statü gibi dünyalık geçici şeyler için hor görüp dışlarsan afedersin ama heteroların seni yaşatmamaya hakları var.lgbti dersin cinsiyetçiliğin ve ayrımcılığın almış başını gitmiş.sen ve senin gibi daha binlerce ibne yüzünden işte biz hala dört duvar arasında yaşıyoruz her boku.alem sevgilisyle metro da öpüşürken sen dikkat çekmemek için hayat yoldaşın olan insanla el teması bile kuramazsın.sonra buraya gelip hotorolor çok homofobok yoo diye zırlarsın.
homofobikler tabi lan.peki sen bu homofobiyi bizzat uygularken ne bekliyorsun allahın heterosundan.
neyse aile-iş-sosyal statüm tehlikeye girmeden girdime son vereyim.


*
çok değil, iki sene önce tanıştığım insandır kendisi. dışarıdan ilk gördüğümde anlamıştım zaten fakat yadırgamamıştım. işin ilginç yanı dışarıdan belli olmadığını düşünürdü kendisi. yaz okulunda giydiği yıldızlı şort ve bağrı açık atletiyle benden yıldız alamasa da ben onunla okulda görünmekten çekinmiyordum. fakat karşıma geçip "smellycat, sen çok belli ediyorsun" dedi ve gün geçtikçe benden uzaklaşmaya başladı. güldüm, sadece güldüm.

insanın nasıl göründüğünden önemli olan şey insanın kendini ne kadar gördüğüdür bana göre. insan önce kendini görmeli ki dışarıya karşı kendini savunabilsin.

not: bir gram beyni olmayan insanları seveceğinize biraz olsun kendinize saygı duyun, kendinizi kabul edin ve sevin.
hasta kişilikleri bir yana bırakırsak sirk-sik gibi de olabilir- gibi bir ülkede yaşadığımızdan akla düşen düşünce. ülkece psikoloğa ihtiyacımız var.
daha önce yazdığım yazıda herhangi bi ötekileştirme yada ayrımcılık kelimesi değil harfi bile yazılmamıştır ilgilenenlere duyrulur
yıl 2012 okul sonraları çalıştığım ve bütün masraflarımın karşılandığı işyeri sahibi c beyin açık unutulmuş facebook hesabımdan mesajlarımı okuması ve işten atılmam.. sonuç geçiken kira ve atılmayla sonuçlanıp lanet olası devlet yurdunda mükemmel 1 ay geçirmem

yukardaki sadece bi örnek..... yaşadığımız yer 2015 in türkiyesi * bu ülkede damacanaya tecavüz ediliyor cinsel farklılığı yüzünden dövülen yada öldürülen bi dünya haber okuyoruz yada intihar eden , demekki neymiş bu ülke hala böyle bi duruma daha açık değil ve sonuç olarak bizim elimizden gelen ne milleti bilinçlendirmek . zaten bunun için elimizden geleni yapıyoruz *
sanırım bilinçlendirmek hakkında hem fikiriz ama şöyle bi şey varki yaşadığımız aile- sosyal - iş ortamına bu durumu nüfüz etmek atomu çatal bıçakla ayırmakla aynı seviyede * . şimdi senin fikrine uyupta aileme yada iş ortamıma açıklayarak bunları kaybediyim mi ? hayatımın amına mı koyayım ? sizin o dediğiniz dünyalık gelip geçici * dediğiniz şeyler bana huzur mutluluk veriyor be paşam. bende onları böyle seviyorum *.. neyse başka bi konuya gelirsek dört duvar arasında gizli yaşamak istemiyorsanız saygı değer arkadaşlarım istediğinizi yapın edin sizi zorla tutan yokki bazı insanlar yapar bazı insanlar yapamaz bu kadar basit olay kasmaya gerek yok isterseniz metroda öpüşün isterseniz lunaparkta el ele gezin buna nasıl hayır diyelim ki hem bizim için çok sevindirici olur
not 1 : hayatım boyunca hiçbir eşcinsel arkadaşımın hal hareket ve davranışları yüzünden yargılamamışımdır
not 2 : bazen o kadar çok merak ediyorum ki hepimiz ne kadar dürüstüz popilerliğe mal vermeden düşüncelerimizi aktarıyoruz
not 3 : başkalarını suçlamak gerçekten çok basit sadece biraz empati *
*
yine böyle kafam çok fena olmuş votka bana günümü göstermiş idi, bu dün oluyor. bi ablamız kendini övmeye koyulmuş masada otururken 4 dil bildiğini söylerken "lubunca da biliyor musun?" diye sorunca almanca ingilizce tepkiler verdikten sonra "ımmmmm o da var, etti mi 5" dedi. sonra herkesin kafası güzel olduktan sonra ablamız yanıma gelip lubuncayı nerden bildiğimi sordu, ben de esprili şekilde şöyle böyleyim dedim. yerlere yattı ablamız ciddi misin hayatta inanmam hiç belli değilsin diyerek.. normalde gizlilik konusunda bokunu çıkarmış birisiyim neden ona bir anda söyleme gereği duydum bilmiyorum. çevremde kimse bilmez iken.. ablamız da onayladı ki hiç belli olmuyormuşum elimde tespiğim eksikmiş. neyse ablamızla 5 gün daha beraberiz, bugun söylediğime pişman olmadım tekrar bir araya gelmemizde.. 5 gün sonra onu tekrar görmem için sanırım amsterdam'a gitmem gerek..
hepiniz sabancı'nın torunu, koç ailesini yasal varisi olduğunuz için, aileniz her sene yılın ailesi ödülünü aldığı için sizlerin pek umurunda olmayabilir ama bazı insanlar bu imkanlardan yoksunlar. dışarıda bir yerlerde hala mini etek giyen kadına tecavüz etmeyi kendisine hak gören insanların yaşadığı bir ülkede ibne*'lerin açılmaktan korkması son derece normal.

önemli olan; homofobikler mi değiller mi?
gay gayin aynasıdır sözünden yola çıkarak bir başka gayle olan iletişimden- bakışma, konuşma, süzüşme- işi çözebilecek insan.