diyarbakır'da eşcinsel töre cinayeti

metropol ilçesinde 17 yaşındaki r.ç. babası ve amcası tarafından 14 kurşunla eşcinsel töre cinayetine,nefrete kurban gitti...
aile içinde sık sık zorluklar çeken ve sıkıntılarla karsı karsıya kalan r.a evden kaçarak yakın arkadasının evine sığındı.annesi tarafından babasına r.a nın eşcinsel olduğunu söylenmesi üzerine amcası tarafından bul...
unan r.a arabaya zorla bindirilerek kaçırıldı, amcası ile bir süre tartısan r.a amcasının şiddetine maruz kaldı.babasıda bulundukları yere gelince çektiği silahı ile r.a nın bedenine 14 kurşun yağdırarak ölümüne neden oldu.öldürdükten sonra arabaya bindirip yol kenarına atarak olay yerini terk edip kaçtılar.çok geçmeden annesi polise giderek yaşanılan bütün olayları anlatmasıyla katil amcası ve babası yakalandı.fakat diyarbakır yerel basını ve ulusal basın bu olay üzerinde çok durmadı ve öldürülen gencin eşcinsel olmasından dolayı çok konusulmadı. insanlık yeniden öldü.

(alıntıdır) *

http://homohobi.blogspot.com/2012/08/bir...
bunu yapan adamlar ortalarda "ben adamım" diye dolanıyolardır.
kısa zamanda ölmeleri için çok çok dua edicem.

yazıklar olsun dedirten haberdir.
feodal zihniyetle homofobi aynı hasta ruhta birleşince böyle oluyor. gay olmak zor doğuda gay olmak daha zor.allah rahmet eylesin ne diyelim.*inşallah gittiğin yerde o aptal şehirde olduğundan daha mutlusundur.

o cinayeti yapanlar ''erkek'' ya hani, erkeklik gururlarına yedirememişler. insanlık dışı bir hareket. haberin sonunda güzel bir nokta konmuş. insanlık yeniden öldü.
bugün 3. duruşma yapıldı. hebun ve keskesor lgbt da orda bulunmuşlar. spod avukatlarından fırat söyle de duruşmada müdahillik talebinde bulunmuştur.

http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=13238
4. duruşma tarihinde bir sıkıntı olduğu haber edilmiş.

http://kaosgl.org/sayfa.php?id=13384
r.ç. nin annesinin son beyanatları ilgi çekicidir. duruşması 30. nisana ertelendi.

http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=13894
bu cinayetin sürecini hatırlatarak haberleri aktaran dark bear'ın hassasiyeti için teşekkür ettiğim başlıktır
hiç akıllarına gelmiyor mu öldürdükleri çocuğun bir gülüşü, çaresiz bakışı, çocukluğu, sesi... yazıklar olsun!
hiçbir eşcinsel cinayeti sadece "töre" gibi yazılı bir metni olmayan kavrama dayandırılmamalıdır diye düşündüğüm durum.
yarın karar çıkar mı bilinmez ama diyarbakır 3. ağır ceza mahkemesi’nde saat 10:00’da gerçekleşecek duruşmayı nefret suçlarına karşı çıkanlar ve lgbt aktivistleri izleyecek.
dava 4 ay sonraya ertelendi.
çok yazık.. kim bilir toplumca ne zaman ileri görüşlü olacağız bilinmez.
demokrasiyi kürtler getirecek yurduma önermesinin boku yediğini gösteren toplumsal gerçeklik.