dreamgirls

2006 yılı yapımı 2 oscar sahibi ve içinde bir çok değerli oyuncu ve sanatçı barındıran ki bunlar: jamie foxx beyoncé knowles eddie murphy jennifer hudson ve danny glover ... güzel müzikal yapıtlardan biridir.

filmde effie, deena ve lorrell'in müzik kariyerlerindeki basamakları tırmanırken karşılaştıkları sorunlar ve güzel denilebilecek(?) anlar anlatılıyor. her ne kadar beyonce hayranı olarak bu filmi izlemiş olsam bile jennifer hudson(effie) izleyenlerin ve dinleyenlerin kulaklarının paslarını bir güzel atıyor. ne kadar yetenekli ve güçlü bir sese sahip olduğunu bir kez daha kanıtlamış oluyor. izledikten sonra benim gibi beyonce için gelip jennifer hudson'a hayran olup çıkabiliyorsunuz.
ayrıca film oldukça geniş bir zaman dilimini kapsıyor. özellikle 50-60lı yılları. bu zaman diliminde amerikada gerçekleşen olayları da konu ediniyor. irkçılığın ne boyutlarda olduğunu gözler önüne seriyor. zenciyseniz ve saygı duyulmak istiyorsanız şöhretin tepesinde olmanız gerekiyordur. aynı zaman da bu zaman dilimindeki müzik akımlarını ve modanın şekilden şekile girdiği gözler önüne seren bir film.

tüm soundtrackleri güzel fakat en iyi ve güzel iki tanesini yazmam gerekirse;

jennifer hudson - and i am telling you i'm not going ;


beyoncé - listen ;