dukan diyeti

4 evreye sahip olan saf protein diyeti.
bu evreleri eksiksiz yerine getirilmesi gerekiyor.
yoksa kilo vereyim derken daha fazla kilo almaya başlıyorsunuz.
biraz sıkıntılı ve zor bir diyet. sakın ha kulaktan dolma bilgilerle bu diyeti yapmayın.
yoksa herkes chubby olur.
insanlık dışı bir diyet. özellikle atak evresi denilen ve sadece protein yenilen devre korkunç. hayattan soğutuyor. bir numarası da yok. gizemli değil. enerji metabolizması proteinin enerji kaynağı olarak kullanmaz, en azından bir süre. protein yapı taşıdır. karbonhidrat ve yağ almayınca ya da yeterince almayınca depolanmış karbon hidrat ve yağ glukoza çevrilir. bütün hesap burada. bu salak diyet yerine yüksek protein çok düşük karbonhidrat ve çok düşük yağ ile beslendim. iki haftada 8 kilo verdim. canınıza yazık. dukan diyetinin tek çekici yanı sınırsız yiyebilme imkanı. ancak aynı şeylerden aynı iğrençlikte yedikçe bunun bir anlamı olmuyor. meraklısına ayrıntıları verebilirim.
sanırım zengin diyeti kategorisine girebilir bu diyet,iş yerinde bir arkadaş, kısa sürede çok iyi bir para harcamaktan bahsediyordu , on gün gibi kısa bir sürede dört beden zayıfladı,onun yalancısıyım.
kesinlikle çok masraflı. normalde yemediğin kadar et tavuk alıyorsun. bu arada diyete devam. 11 kg oldu. tatlı krizleri arttı. ama 8 gün daha devam. bugün haftada bir öğün olan yaramazlık günüm. heyecanlıyım
yaptım.hatta 8 kişilik bir arkadaş grubu olarak yaptık ama nedense sadece bir ben kilo veremedim. yukarıda da dendiği üzere gerçekten çok masraflı ve üstüne krebiyd, kekiydi bilmemne zaman isteyen diyet...zaten burada yasaklara uyabilecekseniz normal bir diyet yapmak daha mantıklı sanki

ama açıkcası bir türlü gitmeyen 5- 6 kilo da varsa dürüst olmak gerekirse etkili de olabilen bir diyet
satanist diyeti de diyebiliriz. tamamen protein alarak besleniyorsunuz. mr. dukan kitabında detaylı anlatmış, internette de diyette olan kişilerin deneyimleri oldukça mevcuttur.

diyeti yapan biri olarak şu an 6.gündeyim dün tartıldığımda 3.5 kilo vermiştim. ama daha önceki yaptığım köylü usülü diyetlerin yanında hakkaten fena bir diyet yapılması oldukça zor. bunun yanında da kısa sürede çok kilo verdiriyor. hızlı kilo vermek ne kadar sağlıklı hepimiz biliyoruz, tartışmayacağım ama sigarayı bırakmış birisi olarak hızla kilo almaya başlamıştım. buna bir an önce dur demeliydim. mr. dukan amcamızın dediklerini harfiyen uygulamaya çalıştım. ebemin de kukusunu gördüm. bu diyetin en kötü tarafı kabızlık abi. böyle bir şey yok. yani tuvalete ne zaman çıktığımı hatırlamadığım an bi tuvalete uğrayım dedim. işte o gün o gece acı içinde kıvrandığım saatler bütünü oldu..

içeriğini oldukça geliştirebiliyorsunuz. en azından ataktan çıkıp 2. evreye yani seyir evresine geçtiğinizde, krepler pastalar kekler köfteler oohhh kendimi günde hissettim bugün. un yerine yulaf ezmesi veya yulaf kepeği kullanarak dünyanın en lezzetli yemeklerini yapabiliyorsunuz. yumurta, süt ürünleri, yulaf, et, balık, tavuk yiyebiliyoruz.

duphalac şurubu kankan olsun canısı, unutma zagor abinden naçizane tavsiye.